Serwis informacyjny 24h

IO: Amerykanie powalczą o złoto

Patrycja Cychner, 22.08.2008 @ 10:45

{ Siatkówka }

Po pięciosetowym pojedynku USA pokonało reprezentację Rosji i 24 sierpnia zagra w finałach. Rywala w walce o złoto poznamy około 16.00.

W pierwszym secie od początku gra była wyrównana. Żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na znaczące prowadzenie. Przed przerwą techniczną Rosjanie popisali się skutecznymi blokami dzięki czemu po raz pierwszy w spotkaniu wyszli na trzy punktowe prowadzenie. Jednak za chwilę, gdy na zagrywce pojawił się Stanley, straty szybko zostały odrobione. Po błędzie Rosjan, dwupunktowe prowadzenie wykorzystali Amerykanie kończąc partię 25:22.

Od początku drugiej partii ponownie świetnie zagrywał Stanley. Po przerwie dla Rosjan, podopieczni Alekno odrobili straty i prowadzili 5:8. USA „dogoniło” rywala, później ponownie Rosjanie wyszli na prowadzenie, a Amerykanie znów doprowadzili do remisu. Mocnym punktem USA okazała się zagrywka. Tym razem serwował Rooney, „rozbijając” kompletnie rywala. Błąd Rosjan zakończył seta 25:21.

Gdy wydawało się, że Amerykanie za chwilę przypieczętują swój awans do finału, zaczęli się mylić. W trzecim secie wykorzystali to Rosjanie. Po grze na przewagi wygrali Rosjanie kończąc skutecznym blokiem na rywalu 25:27.

W czwartej odsłonie meczu Rosjanie wyszli na prowadzenie 16:13 i od tamtej pory gra toczyła się punkt za punkt. Amerykanie jednak nie mogli odrobić trzech punktów straty i set zakończył się zwycięstwem Rosji 22:25.

W decydującej piątej partii dość często mylili się zawodnicy po obu stronach siatki. Żadna z drużyn nie objęła większego niż jednopunktowego prowadzenia. Mecz rozstrzygnął się dopiero w samej końcówce, kiedy to po dwóch atakach Lee Amerykanie mieli piłkę meczową. Po ciężkim spotkaniu wygrali 15:13 i 3:2 w setach.

USA - Rosja 3:2 (25:22, 25:21, 25:27, 22:25, 15:13)