Dziś jest poniedziałek, 29.12.2008, 10:55

Redakcja

Serwis informacyjny 24h

Wielki pech i historyczny wynik Polki!

29.09.2007 @ 22:21

Edyta Ropek, zawodniczka BERGSON Team, MKS Tarnovia zajęła 9. miejsce w ostatnich w tym sezonie zawodach z cyklu Pucharu Świata we wspinaniu na czas. Mistrzyni Polski i aktualna wicemistrzyni świata zajęła piątą pozycję w klasyfikacji generalnej - najlepszą w historii polskiej żeńskiej wspinaczki sportowej!

W czwartek wieczorem w belgijskim mieście Puurs rozpoczynają się ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas. Wicemistrzyni świata Edyta Ropek (BERGSON Team, MKS Tarnovia) będzie walczyć o medal i o podium w klasyfikacji generalnej swojej koronnej konkurencji.

Edyta Ropek wicemistrzynią świata!

24.09.2007 @ 10:51

Aktualna wspinaczkowa mistrzyni Polski Edyta Ropek (BERGSON Team, MKS Tarnovia) zdobyła srebrny medal w rozgrywanych w hiszpańskim Aviles Mistrzostwach Świata we wspinaczce sportowej. To największe osiągnięcie w karierze polskiej zawodniczki. Edyta to najwyżej klasyfikowana w światowych rankingach polska zawodniczka. W swojej koronnej konkurencji - wspinaniu na czas - zajmuje czwarte miejsce. W Aviles liczyła na medal.

Nowy World Speed Record w Arco!

14.09.2007 @ 11:35

Tomasz Oleksy - zawodnik MKS Tarnovia, BERGSON Team, Karpacka Spółka Gazownictwa w Tarnowie - podczas 21. edycji prestiżowych zawodów wspinaczkowych Rock Master we włoskim Arco ustanowił nowy oficjalny rekord szybkości wspinania. Aktualny mistrz Polski we wspinaczce poprawił swój własny rekord o blisko pół sekundy!

Zapraszamy do lektury relacji z wyprawy 2x7000 - Pamir Expedition 2007 autorstwa uczestniczki - Aleksandry Dzik. Portal SwiatSportu.pl był patronem medialnym wyprawy.

Za rok wracamy !

29.08.2007 @ 09:52

Dnia 9 sierpnia 2007 wyprawa "2x7000 - Pamir Expedition 2007" zdobyła Pik Eugeniii Korżeniewskiej (7105 m.n.p.m.). Ok. 11:30 na szczycie stanęła cała czwórka uczestników ekspedycji: Tomasz Borowiec, Aleksandra Dzik, Maciej Westerowski i Jacek Żyłka-Żebracki. Sukces ten był owcem dwóch tygodni ciężkiej pracy - zakładania obozów, wynoszenia depozytów, a zarazem oczywiście zdobywania aklimatyzacji.

Aktualna mistrzyni Polski we wspinaczce - Edyta Ropek, zawodniczka BERGSON Team - Five Ten MKS Tarnovia, zajęła siódmą pozycję w Pucharze Świata we wspinaczce sportowej w chińskiej prowincji Qinghai. Edyta plasuje się obecnie na czwartej pozycji klasyfikacji Pucharu Świata 2007.

Edyta Ropek zdobyła brąz w Pucharze Świata!

24.07.2007 @ 15:22

Edyta Ropek (MKS Tarnovia, BERGSON Team, Five Ten) zdobyła brązowy medal w czwartej eliminacji Pucharu Świata 2007, rozegranej we Włoskim Val di Daone. Łukasz Świrk, reprezentant Stowarzyszenia Miłośników Gór w Lubinie, również zanotował udany start, zajmując czwarte miejsce

Marcin Wszołek (Reni Sport) został wspinaczkowym mistrzem Polski w prowadzeniu. Tomasz Oleksy (BERGSON Team , MKS Tarnovia) zajął drugie miejsce i zdobył Puchar Polski. W konkurencji kobiet oba trofea wywalczyła Agata Wiśniewska (KW Toruń).