Serwis informacyjny 24h

IO: Brazylia w finale

Ewelina Pipczyńska, 22.08.2008 @ 20:55

{ Siatkówka }

W drugim półfinałowym meczu Brazylia pokonała reprezentację Włoch 3:1. O olimpijskie złoto popularni „Canarinhos” będą walczyć z reprezentacją USA.

Pierwsza partia spotkania rozpoczęła się po myśli Włochów. W polu zagrywki reprezentacji Italii dobrze spisywał się Gavotto. Dzięki jego dobrym zagrywkom mistrzowie świata mieli spore problemy w przyjęciu i popełniali błędy. Przewaga jaką wypracowali sobie na początku spotkania Włosi utrzymała się do końca seta. Pierwszy set to wygrana Włochów 25:19.

Druga odsłona była wyrównana tylko na początku seta. Walka punkt z punkt toczyła się do stanu 3:3. Gdy na zagrywce pojawił się Dante błędy zaczęli popełniać Włosi. W drużynie Brazylii w ataku zaczęli skutecznie punktować Giba oraz Andre. Na drugiej przerwie technicznej podopieczni trenera Anastaziego przegrywali 10:16. W końcówce seta na placu gry pojawił się Rezende, który świetnie radził sobie w polu zagrywki. Ze zwycięstwa w drugim secie cieszyli się Brazylijczycy , którzy wygrali 25:18.

Trzeci set był bardzo wyrównany i żadna z drużyn nie potrafiła powiększyć przewagi do dwóch „oczek”. Przebieg trzeciej odsłony uległ zmianie po drugiej przerwie technicznej. „Canarinhos” utrzymali przewagę do końca i kolejna raz pokonali reprezentację Włoch. Tym razem do 21.

W czwartym secie od początku na prowadzenie wyszli Włosi. Reprezentacja Brazylii jednak nie odpuszczała i szybko dogoniła rywala. Po pierwszej przerwie technicznej (8:4 dla Brazylii) za Cisollę pojawił się Zlatanov. Druga przerwa techniczna to tylko dwupunktowe prowadzenie Brazylii. Podopieczni trenera Rezende utrzymali przewagę punktową do końca seta i wygrali 25:22 i całe spotkanie 3:1.

Brazylia - Włochy 3:1 (19:25, 25:18, 25:21, 25:22)

Brazylia: Marcelinho, Andre Heller 12, Giba 17, Andre Nascimento 10, Gustavo 11, Dante 1, Sergio (l) oraz Murilo 9, Bruno 1, Samuel

Włochy: Mastrangelo 6, Gavotto 13, Vermiglio 2, Cisolla 15, Martino 7, Bovolenta 3, Paparoni (l) oraz Meoni, Zlatanov 4, Fei 4, Birarelli 8

Źródło: własne