Dziś jest poniedziałek, 29.12.2008, 10:47

Logo SwiarSportu.pl
ISSN: 1895-7021

:: REKLAMA :::: REKLAMA ::


 
Menu
Redakcja
 
Serwis informacyjny 24h

ADAC: Speleo Salomon na 13. miejscu rajdu w Abu Dhabi

15.12.2007 @ 11:23

Dwadzieścia minut trwał finałowy bieg do mety rajdu Abu Dhabi Adventure Challenge w zbudowanym z białego kamienia forcie Al Jahili. Wcześniej zawodnicy przeszli 24 km przez góry, które okazały się być pełne ostrych skał, zdradzieckich kanionów i urwisk.
czytaj więcej...

ADAC: Na tropie Mad Maxa

14.12.2007 @ 10:30

Niedaleko granicy z Arabią Saudyjską 24 zespoły pozostające w rozgrywce odpoczywają w cieniu rozłożystych, komfortowych namiotów w otoczeniu wodospadów i, tak miłej dla wzroku znudzonego monotonnym krajobrazem, zielonej trawy. U podnóża gór Jebel Hafeet skończył się etap rowerowy, a w piątek rozpocznie się ostatni dzień zawodów – cztery bardzo szybkie sekcje na rowerach, na linach, na piechotę po skałach i biegiem do miasta Al Ain.
czytaj więcej...

ADAC: Nie ma mocnych na... wielbłądy

12.12.2007 @ 23:57

Dwa dni marszu po pustyni dobiegło końca. Po ciężkim, ponad 80 km etapie we wtorek i krótkim śnie w spartańskich warunkach, w środę zawodnicy zapakowali plecaki na wielbłądy i ruszyli na 40 km trek. Na początku dromadery wykazywały wolę walki i szły, tragarz hiszpańskiego teamu postanowił nawet pobiegać! Współpraca Speleo Salomon z ich zwierzęciem także zapowiadała się dobrze i z początku cała piątka poruszała się żwawym tempem.
czytaj więcej...

ADAC: Speleo Salomon na 12 miejscu

12.12.2007 @ 12:51

Na prowadzenie, po trzecim dniu zawodów i marszu przez największą piaskową pustynię świata Rub Al Khali, wysunął się amerykański Nike, tegoroczni mistrzowie świata. Tuż za nimi uplasowały się dwa nowozelandzkie zespoły Orionhealth i Eurosport NZ. Speleo Salomon podskoczył w klasyfikacji o 4 miejsca i w tej chwili znajduje się na 12 pozycji.
czytaj więcej...

ADAC: Coś lata nad wiosłami...

11.12.2007 @ 12:12

Na pustyni w Liwa Oasis jest 2 rano a zespół Speleo Salomon dopiero kładzie się spać. Nie będą długo odpoczywać, bo start marszu przewidziano na 7.15. Wyczerpani są okrutnie, ale nie tylko oni. Cztery drużyny z powodów bezpieczeństwa zostały zwiezione z trasy – będą kontynuować zawody ale z 36-godzinną karą czasową.
czytaj więcej...

ADAC: Niedziela we mgle

09.12.2007 @ 20:51

Po dzisiejszym żeglowaniu i wiosłowaniu pod wiatr, Speleo Salomon przebyło około 65 km. Tuż po godzinie 17 przybili do jednej z niewielkich wysp (o średnicy może 200 m) z punktem kontrolnym i wraz z pięcioma innymi zespołami czekają na świt. Piotrek Kosmala powiedział, że humory w zespole są dobre i miejsce jest przyjemne ale widok mają głównie na wystające z wody szyby naftowe. Ot, specyfika miejsca.
czytaj więcej...

ADAC: Speleo Salomon w Abu Dhabi: odliczanie do startu

09.12.2007 @ 11:31

Zawody Abu Dhabi Adventure Challenge jeszcze się nie zaczęły, a już zrobiło się gorąco. Przez kłopoty z wizą Speleo Salomon dotarło do Zjednoczonych Emiratów Arabskich z dobą opóźnienia! Ale dziś są już na miejscu w komplecie: Aga Zych, Piotrek Hercog, Piotrek Kosmala i Artur Kurek. Startują jutro (9 grudnia) o 9 rano miejscowego czasu (czyli o 6 czasu polskiego). Z naszej ostatniej rozmowy wynika, że zaraz zaczynają kolejną odprawę i pakowanie na sześć dni rajdu. Co czeka ich oprócz 30 stopniowego upału (dobrze, że to zima, latem temperatura dochodzi do 50 st. C.), węży, skorpionów i pająków?
czytaj więcej...

IGWA: Speleo Salomon na 8 miejscu

01.12.2007 @ 19:45

Na koniec „rajdu” IGWA, wbrew oczekiwaniom, zawodnikom nie dane było się ścigać. W czwartek, bez pomiaru czasu, wysłano drużyny na canyoning: godzina marszu w błotnistej dżungli i 5 minut zjazdu wzdłuż wodospadu. Niektóre zespoły, znudzone długim oczekiwaniem na zadanie, zamiast wrócić do punktu wyjścia po swoich śladach, „wybierały” wariant autorski – zejście dnem kanionu bez mapy... Zamieszanie i opóźnienie sprawiły więc, że organizatorzy ponownie skrócili zaplanowane sekcje i na koniec dnia zorganizowali jedynie historyczne łamigłówki.
czytaj więcej...

IGWA: Łamigłówki po francusku i wulkaniczne błoto

29.11.2007 @ 12:35

We wtorek, wcześnie rano, z głównej Gwadelupy przeprawiliśmy się na Marie Galante, niewielką, płaską wyspę pełną cukrowych trzcin i pustych plaż. Ten dzień z adventure racing nie miał wiele wspólnego – zawodnicy przede wszystkim mieli poznać kulturę i w krótkim czasie zwiedzić upalny skrawek lądu.
czytaj więcej...

IGWA: Przez dżungle i plaże

27.11.2007 @ 10:45

Na Karaibach w temperaturze powietrza w dzień i w nocy właściwie nie ma róznicy – cały czas jest około 30 st. a wilgotność sprawia, że czujemy się jak w saunie... Druga noc rajdu IGWA zaczęła się od szybkiego biegu nazwanego „polowaniem na igwę”, który polegał na znalezieniu na polu golfowym 30 wyrazów potrzebnych do ułożenia pytania. Bieg był o tyle specyficzny, że choć odbywał się grubo po zmroku, zakazane było używanie światła. Speleo Salomon po znalezieniu 22 wskazówek znalazło się w czołówce a po kolejnym nocnym orienteeringu (ukończyli go na 7 pozycji) wskoczyli do pierwszej 20-tki.
czytaj więcej...

IGWA: Speleo Salomon już na Gwadelupie

26.11.2007 @ 10:16

Speleo Salomon znów się ściga – tym razem na Gwadelupie. Kasia Zając i Piotr Kosmala wystartowali wczoraj w Iles Guadeloupe Aventure, pięciodniowym, nietypowym rajdzie. Wczorajsze przedstawienie zespołów zakończyło się tyrolką z dachu budynku w Point a Pitre na druga stronę zatoki. A dziś rywalizacja zaczęła się na dobre.
czytaj więcej...

ADAC: Na piaskach Abu Dhabi

24.11.2007 @ 11:21

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich w dniach od 9 do 14 grudnia odbędzie się pustynno-morski rajd Abu Dhabi Adventure Challenge. Oprócz tradycyjnych dyscyplin adventure takich jak treking, rowery górskie, kajakarstwo czy wspinaczka zawodnicy będą jeździć po zasypywanych piaskiem drogach na rolkach, nawigować po bezkresach pustyni, wiosłować i żeglować po wodach Zatoki Perskiej oraz ćwiczyć umiejętności jeździeckie na garbach wielbłądów.
czytaj więcej...

IGWA: Karaiby w środku zimy czyli kolejny rajd Speleo Salomon

24.11.2007 @ 11:05

Speleo Salomon znów powalczy na arenie rajdów przygodowych. Tym razem, jako jedyny polski zespół, Kasia Zając i Piotr Kosmala zmierzą się z egzotyczną scenerią Gwadelupy podczas etapowych zawodów Iles Guadeloupe Aventure.
czytaj więcej...

Campus Cup odwołany

30.10.2007 @ 17:53

Niestety nie będzie dalszego cyklu zawodów CampusCup. Na oficjalnej stronie cyklu czytamy: Euromark Polska S.A. - właściciel i dystrybutor produktów marki CampuS oraz organizator projektu „Campus Cup” informuje o odwołaniu kolejnych imprez cyklu. Decyzja o odwołaniu imprez podyktowana jest wyłącznie obiektywnymi względami biznesowymi.
czytaj więcej...

Prawie się udało

22.10.2007 @ 14:45

Spodziewałam się niskiej temperatury. Spodziewałam się deszczu a nawet śniegu. Z niepokojem śledziłam prognozy pogody, mając nadzieję na przynajmniej suchy weekend. Relacja Izabeli Cieluch z rajdu Wyzwanie, który odbył się 20 października w Katowicach
czytaj więcej...


1 2 3 4 następna »
 
Partnerzy serwisu:

Zapraszamy na...
nonstop
Nasz Patronat:
AZS PW Cycling Team

Ariel Rally Team

Felietony
Rozmowy z...


 

Copyright © 2005-2007 STIgroup. All Rights Reserved.
SportFoto.pl | Bilety lotnicze | Wycieczki | Sport Katalog | Mapy, Plany, Atlasy |
Listwy do glazury
aHref | Katalog