Dziś jest poniedziałek, 29.12.2008, 09:45

Redakcja

Serwis informacyjny 24h

Na tarczy z Brazylii

17.09.2007 @ 15:24

Ostatni dzień mistrzostw świata w judo i ostatnie niepowodzenia. W niedzielę Polacy zawiedli, podobnie jak w całej imprezie. Nie powtórzyliśmy sukcesów z mistrzostw Europy, w których zdobyliśmy trzy krążki

Trzeci dzień mistrzostw świata w judo był jak dotąd najgorszy w wykonaniu Polaków. Nasi reprezentanci polegli już w pierwszych swoich walkach, nie zbliżając się do strefy, która kwalifikowałaby ich na Olimpiadę w Pekinie. Jak dotąd tylko Robert Krawczyk zdobył nominację olimpijską. Reszta zawodników marząca o starcie w Chinach musi zdobywać potrzebne do tego punkty w kolejnych zawodach pucharu świata.

W drugim dniu  mistrzostw świata w judo najlepszą pozycję spośród Polaków zajął Robert Krawczyk. Polak zajął 5 miejsce, tym samym zdobywając olimpijską nominacje. Jest to jak na razie jedyna kwalifikacja olimpijska zdobyta przez biało-czerwonych na tej imprezie.

Urszula Sadkowska zajęła siódme miejsce w wadze +78 kg pierwszego dnia mistrzostw świata w judo w Rio de Janeiro. W eliminacjach udział w mistrzostwach zakończyli - 78 kg: Katarzyna Wróbel, 100 kg Przemysław Matyjaszek i +100 kg Janusz Wojnarowicz.

W dniu dzisiejszym w Rio de Janeiro rozpoczynają się XXV Mistrzostwa Świata seniorów w judo. Zachęcając do kibicowania prezentujemy program mistrzostw i skład polskiej ekipy.

W czwartek rozpoczynają się mistrzostwa świata w judo. Najlepsi zawodnicy tej imprezy zdobędą nie tylko medale, ale także kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Pekinie.