Dziś jest poniedziałek, 29.12.2008, 10:51

Redakcja

Serwis informacyjny 24h

MŚ: pasjonująca walka o "złoto"

22.09.2007 @ 16:01

Reprezentant Bułgarii Iwan Stojcow dość niespodziewanie zdobył złoty medal w kategorii 77 kg na rozgrywanych w Chiang Mai w Tajlandii mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów, uzyskując w dwuboju 363 kg (158+205). Bułgar złoty medal zapewnił sobie ostatnim podejściem w podrzucie, kiedy udźwignął ciężar 205 kg. Po rwaniu, z wynikiem 158 kg zajmował dopiero 6. miejsce.

Reprezentantka Chin Ping Li zdobyła złoty medal w kategorii 53 kg na rozgrywanych w Chiang Mai w Tajlandii mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów. Li uzyskała w dwuboju 219 kg (93+126). Drugie miejsce zajęła Białorusinka Anastazja Nowikawa - 213 kg (94+119), brązowy medal wywalczyła reprezentantka Korei Południowej Jin Hee Yoon - 211 kg (94+117).

Reprezentant Chin, mistrz olimpijski z Aten Guozheng Zhang zdobył złoty medal w kat. 69 kg na rozgrywanych w Ciang Mai w Tajlandii mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów. Zhang uzyskał w dwuboju 347 kg (155+192). Drugie miejsce zajął jego rodak Zhiyong Shi - 338 kg (158+180), trzeci był Bułgar Demir Demirew - 334 kg (153+181). Polacy nie startowali.

Już drugi dzień w tajlandzkim Chiang Mai trwają mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów. W dniu dzisiejszym nie startowali Polacy.

Pierwszy dzień mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów i od razu trzy rekordy Polski. W rywalizacji kobiet do 48 kg Marzena Karpińska zajęła 15 miejsce, poprawiając rekordy Polski w rwaniu, podrzucie oraz dwuboju.

Startem Marzeny Karpińskiej zainagurują polscy ciężarowcy tegoroczne mistrzostwa świata w swojej konkurencji. Od dzisiaj nasi zawodnicy uczestniczą w imprezie rozgrywanej w Chiang Mai w Tajlandii.

U szczytu sławy są kochani i lubiani, zapraszani na salony i wielbieni. Gwiazdy sportu - idole i  bohaterowie. Lecz sława i popularność kiedyś się kończy. Wiele z pięknych karier przerywają kontuzje. I właśnie wtedy nie każdy umie sobie poradzić. Tak było w przypadku Agaty Wróbel, dwukrotnej medalistki olimpijskiej z Sydney i Aten. Jeszcze nie dawno u szczytu sławy, dziś ciężko pracuje na utrzymanie segregując śmieci w  Peterborough w Anglii.

W dniu 20 maja 2006 r.,w Katowicach – Szopienicach obyły się Mistrzostwa Śląska Seniorów w podnoszeniu ciężarów  w zawodach wzięli udział zawodnicy naszego z Klubu Sportowego Polonia Częstochowa. Mistrzem Śląska Seniorów w wadze 85 kg został Damian Makowski uzyskując wynik w dwuboju 264 kg.III miejsce zajął Piotr Krygier w wadze 69 kg., uzyskując wynik w dwuboju 188 kg.

Wiele obiecywano sobie po dzisiejszych obradach Zarządu PZPC. Oczekiwano przede wszystkim reakcji władz Związku na propozycje zaproponowane przed tygodniem przez grupę zawodników i działaczy skupionych wokół „Startu” Otwock. Jak się jednak okazało, przy Marymonckiej 43 dyskutowano głównie o zakończonych niedawno ME, dokonując analizy występu naszej reprezentacji !

Ewa KURAŚ (82) straciła miejsce w reprezentacji. Zawodniczkę „Siły” Bartoszyc usunął z kadry narodowej jej trener… Ryszard Soćko, m.in. za to, że nie przejawiała dostatecznych chęci do walki na pomoście podczas ostatnich Mistrzostw Europy we Władysławowie. Czarne chmury nad 6-krotną mistrzynią Polski zbierały się już od dawna. W listopadzie ubiegłego roku…

W sobotę 13 maja w Katowicach Szopienicach odbyły się Mistrzostwa Śląska Młodzików do lat 17 w Podnoszeniu Ciężarów. Bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik Klubu Sportowego „POLONIA” Częstochowa. Tomasz Makowski,  zdobył złoty medal w wadze do 94 kg wynikiem 227 kg (101+126)