Dziś jest poniedziałek, 22.10.2007, 18:26

Logo
ISSN: 1895-7021

:: REKLAMA :::: REKLAMA ::ARIEL RALLY TEAM

 
Menu
Redakcja
 
Serwis informacyjny 24h

Targi TOUR SALON - musisz tam być !!!

, 18.10.2007 @ 11:21

{ --- Targi }

Największe spotkanie branży turystycznej w Polsce – tak w skrócie określić można targi TOUR SALON, których osiemnasta już edycja odbędzie się w Poznaniu w dniach 24 – 27 października 2007r. Dla większości przedstawicieli branży to wydarzenie, na którym po prostu trzeba być!


TOUR SALON to z jednej strony targi biznesowe, które ułatwiają nawiązywanie nowych kontaktów handlowych i spotkania z obecnymi oraz nowymi klientami w sprzyjającej atmosferze, którą zapewnia przeznaczenie dwóch pierwszych dni targowych wyłącznie dla profesjonalistów z branży turystycznej. Z drugiej zaś to idealne miejsce, by znaleźć pomysł na niezapomnianą podróż i zapoznać się z atrakcjami turystycznymi z całego świata, próbując przy okazji smakołyków regionalnych kuchni i wsłuchując się w występy regionalnych zespołów.

 
Z kraju i ze świata

Tradycją targów TOUR SALON jest już obecność na nich wszystkich polskich regionów, które zapraszają zwiedzających do odwiedzenia swoich zakątków, czasem mało znanych, ale często mających w sobie więcej uroku, niż dalekie podróże. Na targach licznie reprezentowane są narodowe organizacje promocji turystycznej z całego świata, biura podróży i touroperatorzy, hotele i ośrodki wypoczynkowe oraz przewoźnicy, a wśród nich PKP Intercity oraz PKP Przewozy Regionalne, których najnowocześniejsze wagony kolejowe zwiedzać można podczas TOUR SALONU na terenie MTP. Wśród wystawców obecne są także organizacje i stowarzyszenia branżowe, wydawnictwa oraz usługi dla turystyki (IT i oprogramowanie, informacje i porady).

Tematyka targów TOUR SALON z każdym rokiem poszerzana jest o kolejne sektory. W roku 2007 powstają dwie nowe ekspozycje specjalne – „Boat Expo” oraz „Extreme”, które dołączą do znanej już z poprzednich edycji przestrzeni „WySPA Zdrowia” oraz organizowanej po raz drugi „Turystyki biznesowej”. Ma to swoje odzwierciedlenie także w liczbie wystawców - W tym roku w TOUR SALONIE weźmie udział prawie 800 wystawców z 35 krajów świata, a ich stoiska zajmą powierzchnię prawie 9.000 mkw. – to o ponad 2000 mkw. więcej, niż rok wcześniej.

 
 
Co nowego?

Ze względu na rozszerzenie tematyki targów, tegoroczna ekspozycja zlokalizowana zostanie w aż 3 pawilonach, połączonych ze sobą oszklonymi łącznikami komunikacyjnymi. Dzięki temu goście targowi będą mogli poruszać się po całej ekspozycji bez konieczności wychodzenia na zewnątrz hali. Zupełną nowością tegorocznych targów będą także dwudniowe bilety dla profesjonalnych zwiedzających, które obowiązywać będą podczas dwóch pierwszych dni, przeznaczonych wyłącznie dla specjalistów z branży turystycznej i objętych prerejestracją. Wśród „nowych” rzeczy warto też wspomnieć  o  „Nowościach” – nowych  produktach  i  usługach prezentowanych w  tym roku po raz drugi przez wystawców targów TOUR SALON. Ponad 40 „Nowości”  zaprezentowanych zostanie na stoiskach  oznaczonych  specjalnymi  naklejkami,  dzięki czemu łatwiej będzie można je odnaleźć. Lista „Nowości” dostępna jest na stronie www.tour-salon.pl. Odnaleźć je można także w Przewodniku dla Zwiedzających oraz w Katalogu Wystawców Tour Salon 2007.

 
 
Atrakcje i powrót gratis
 

Regionem partnerskim tegorocznych targów TOUR SALON jest województwo warmińsko – mazurskie, reprezentowane przez Warmińsko – Mazurską Regionalną Organizacją Turystyczną, która dla gości targowych przygotowuje specjalne niespodzianki, a wśród nich występ zespołu szantowego „Wodny Patrol” z Olsztyna oraz pokazy rycerskie.

Ciekawe wydarzenia zapowiadają zarówno organizatorzy targów – Międzynarodowe Targi Poznańskie, jak i sami wystawcy, chcący w jak najbardziej kompleksowy sposób zaprezentować swoją firmę czy też region. W planach są konferencje, pokazy, prezentacje i  konkursy. O nich i o wielu innych rzeczach uczestnicy Tour Salonu będą mogli dowiadywać się na bieżąco z wydań „Wiadomości Turystycznych Codziennie na TOUR SALON 2007”. Dzięki temu wspólnemu przedsięwzięciu Międzynarodowych Targów Poznańskich i redakcji Wiadomości Turystycznych, wystawcy i goście odwiedzający targi każdego dnia dostaną podsumowanie dnia minionego, reportaże ze stoisk oraz zapowiedzi kolejnych wydarzeń, konferencji i spotkań.

Specjalną ofertę dla gości TOUR SALONU przygotowała już po raz drugi spółka PKP Przewozy Regionalne. Osoby, które na targi przyjadą pociągiem i ostemplują swój bilet specjalną pieczątką w określonych punktach na terenie MTP, będą mogły wrócić bezpłatnie tą samą linią w to samo miejsce. Równolegle do targów TOUR SALON w pawilonie 3 odbywać  się będą Targi Wyposażenia dla Hotelarstwa i Gastronomii GASTRO-INVEST-HOTEL 2007. 

 


 
Cztery strony TOUR SALONU
 
 

Tyle przestrzeni specjalnych, ile stron świata pojawi się na tegorocznych Targach Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON. Uroda, biznes, woda i adrenalina – te cztery rzeczy z pozoru tak różne łączy bowiem jeden wspólny obszar, jakim jest turystyka. Niemożliwe? A jednak…

 
 
URODA

Dokąd wyjechać, by wyglądać pięknie i zdrowo? Najlepiej do SPA. By wybrać najlepszą spośród wielu ofert, warto odwiedzić ekspozycję „WySPA Zdrowia”, która już na stałe wpisała się w konwencję targów TOUR SALON. Na przestrzeni tej swe oferty zaprezentują uzdrowiska, sanatoria, hotele i ośrodki SPA oraz wellness. W tym roku będą to między innymi reprezentanci Unii Uzdrowisk Polskich, w tym Zespół Uzdrowisk Kłodzkich, uzdrowiska Połczyn, Nałęczów, Solanki, Ustroń, Kołobrzeg, Lądek Zdrój, Pod Tężniami, Szczawno i Jedlina, a także członkowie WIELSPIN-u, hotele Villa Park, Warszawianka, Złoty Sen itd. Całość uatrakcyjniać będą prezentacje na scenie i pokazy masażu przy relaksacyjnej muzyce. Patronat nad „WySPĄ Zdrowia” objął Magazyn Eden oraz Spa Prestige. Doskonałym uzupełnieniem dla ekspozycji będzie dodatkowa przestrzeń, stworzona w całości przez wystawców targów fitnessowych, a przygotowana przez Zespół Organizacyjny targów Fit - Expo. Pojawią się na niej producenci i dystrybutorzy sprzętu fitnessowo – rekreacyjnego oraz rehabilitacyjnego dla obiektów rekreacyjnych. Zarówno dla wystawców „Wyspy Zdrowia”, jak i dla profesjonalnych zwiedzających (menadżerów i dyrektorów obiektów) będzie to doskonała okazja, by zapoznać się z fachową ofertą wyposażenia swoich ośrodków.

 
Miejsce: Pawilon 5
 
 
 
BIZNES

Kongresy, konferencje, szkolenia i podróże motywacyjne – wszystko to w skrócie turystyka biznesowa, której poświęcony zostanie już po raz drugi osobny sektor targów TOUR SALON. Przestrzeń „Turystyka Biznesowa” skupi w jednym miejscu przedstawicieli branży MICE, zainteresowanych zaprezentowaniem swej oferty profesjonalnej publiczności TOUR SALON, której dużą część stanowią prezesi, menadżerowie i przedstawiciele największych firm w Polsce, kierownicy działów HR i PR, firmy i agencje marketingowe zajmujące się organizacją eventów. Tematyce podróży motywacyjnych poświęcone zostało także seminarium przewodnie tegorocznych targów, organizowane wspólnie przez Poznań Convention Bureau, Polską Organizację Turystyczną i Międzynarodowe Targi Poznańskie. W seminarium „Incentive Travel – podróże motywacyjne” wezmą udział światowej sławy specjaliści – Tasso Pappas, były prezydent SITE, Nichola Chater, prezydent SITE UK Chapter oraz Lesley Maltman, dyrektor MCI Belfast i członek zarządu Association of British Professional Conference Organisers. Mowa będzie między innymi o obecnych trendach w podróżach motywacyjnych i perspektywach ich rozwoju w przyszłości, a prelegenci opowiedzą, jak odnieść sukces w organizacji incentive. Patronat branżowy nad ekspozycją i seminarium objął magazyn MICE Poland.

 
Miejsce: Pawilon 5
 
 
 
WODA

Coraz bardziej modne w naszym kraju staje się spędzanie wolnego czasu na wodzie i pod nią. Turystyka wodna przyciąga coraz więcej zarówno wczasowiczów, jak i firm szukających atrakcyjnych sposobów na organizację różnego rodzaju wyjazdów. Dlatego też w tym roku po raz pierwszy na TOUR SALONIE powstanie ekspozycja „Boat Expo”. W specjalnej hali wystawienniczej obejrzeć można będzie między innymi jachty żaglowe, motorowe, łodzie motorowodne, kajaki i pontony. Zaprezentują się producenci i dystrybutorzy akcesoriów i wyposażenia, sprzętu do nurkowania, windsurfingowego ratunkowego i asekuracyjnego, odzieży żeglarskiej, a także organizatorzy szkoleń i turystyki wodnej, stowarzyszenia i organizacje branżowe oraz wydawnictwa. Gościom targowym podróż po stoiskach umilać będą zespoły szantowe, takie jak „Gdańska Formacja Szantowa”, „Smugglers” oraz „Sailor”, a także Zespół Piosenki Żeglarskiej „Wodny Patrol” z Olsztyna. Szereg dodatkowych atrakcji dla zwiedzających przygotowuje Magazyn Nurkowanie. Wśród nich znajdą się m.in. pokazy w basenie sprzętu nurkowego (możliwość testowania przez zwiedzających), zawody w nurkowaniu na wstrzymanym oddechu, pokazy technik bezpiecznego nurkowania freediverów, prezentacja repliki jedynej sprawnej, polskiej miniaturowej łodzi podwodnej typu „Błotniak” oraz największej w Polsce łodzi pneumatycznej RIB, prelekcje, wystawa historycznego sprzętu i wiele innych. Cykl prelekcji dla miłośników kajakarstwa przygotowuje także Magazyn Kajakowy Wiosło. Patronami medialnymi ekspozycji są magazyny Nurkowanie, Jachting oraz Jachting Motorowy.

 
Miejsce: Pawilon 3A
 
 
 
ADRENALINA

Miłośnicy adrenaliny najchętniej spędzają wolny czas uprawiając sporty ekstremalne i wyjeżdżając w pełne przygód wyprawy. To właśnie z myślą o nich po raz pierwszy na TOUR SALONIE powstaje ekspozycja specjalna „Extreme”, na której pojawią się producenci i dystrybutorzy sprzętu i wyposażenia sportowego, organizatorzy wypraw ekstremalnych i niestandardowych form wyjazdów i spędzania wolnego czasu. Wystawcy tej przestrzeni przygotowali szereg atrakcji dla gości targowych, w tym ścianki wspinaczkowe, przeciąganie na linach oraz paintball. Ich oferta skierowana będzie zarówno do firm zainteresowanych organizacją wypraw ekstremalnych, jak i do klientów indywidualnych, szukających niezapomnianych wrażeń. Patronem medialnym ekspozycji ”Extreme” jest magazyn Extremium.

 
Miejsce: Pawilon 4
 
 
 


 
 
Co w programie?
 
 
BUY POLAND 2007
 

Ten największy w Polsce workshop dla branży turystycznej, który w tym roku zorganizowany został już po raz drugi, odbędzie się w dniach 24 – 25 października br. Podobnie jak w roku ubiegłym, przedsięwzięcie to opierać się będzie na wcześniej zaaranżowanych spotkaniach biznesowych polskich sprzedawców usług turystycznych z zagranicznymi touroperatorami (tzw. hosted buyers), zainteresowanymi organizacją turystyki przyjazdowej do Polski. Organizatorami workshopu są Międzynarodowe Targi Poznańskie, TTG Polska oraz Holiday Travel. Do udziału w workshopie zgłosiło się ponad 100 zagranicznych kupujących, a wśród nich członkowie American Tourism Society -  prestiżowej amerykańskiej organizacji turystycznej, zrzeszającej touroperatorów organizujących wyjazdy z Ameryki Północnej do krajów Europy Centralnej i Wschodniej oraz Bliskiego Wschodu, a także biura turystyki przyjazdowej oraz narodowe i regionalne organizacje turystyczne tych krajów. Po stronie sprzedających polskie usługi turystyczne swój udział zapowiedziało także blisko 100 firm.

 
 
Termin: 24 – 25 października, 10.00 – 17.30
Miejsce: WTC, Sala Duża

Organizatorzy: Międzynarodowe Targi Poznańskie, TTG Polska, Holiday Travel

Patronat : Polska Organizacja Turystyczna, Polska Izba Turystyki, Stowarzyszenie Zarządców Obiektów Rekreacyjno – Turystycznych, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego

Partnerzy strategiczni: Grupa Hotelowa Orbis, Hotel Edison, Sheraton

Patronat medialny: Warsaw Business Journal
 
 
 
Międzynarodowy Festiwal Filmów Turystycznych TOUR FILM 2007
 

Do konkursu podczas dziesiątej, jubileuszowej edycji Festiwalu zgłoszonych zostało około 50 filmów i prezentacji multimedialnych. Tradycyjnie najliczniej reprezentowaną kategorią są  filmy służące promocji kraju lub regionu. Na laureatów czekają wartościowe nagrody. Jak co roku docenione zostaną najlepsze obrazy w poszczególnych kategoriach. Ponadto, po raz pierwszy w historii Festiwalu, Jury przyzna najcenniejsze trofeum – Grand Prix Tour Film 2007. Przewidziano także nagrody specjalne. Celem festiwalu jest  wyeksponowanie piękna i walorów turystycznych krajów lub regionów oraz wspieranie rozwoju turystyki. To świetny sposób na nietypową promocję i niekonwencjonalne zaproszenie do spędzenia niezwykłych chwil w prezentowanych miejscach. Wśród zgłoszonych do festiwalu filmów są między innymi propozycje m.in. z RPA, Madery, Czarnogóry, Teneryfy i Lizbony. Licznie reprezentowane SA także polskie miasta, regiony oraz produkty turystyczne.  Uroczysta Gala Finałowa TOUR FILM 2007 odbędzie się drugiego dnia targów TOUR SALON 2007.

 
Termin: 25 października, 16.00
Miejsce: Pawilon 5, Scena
Organizator: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Partner: TV Biznes
Patronat: Polska Organizacja Turystyczna
Patronat medialny: Wiadomości Turystyczne
 
 
Seminarium „Incentive Travel - podróże motywacyjne”
 

To  seminarium przewodnie tegorocznych targów TOUR SALON poświęcone zostanie w całości turystyce biznesowej. Poprowadzą je światowej sławy specjaliści zajmujący się tematyką podróży motywacyjnych, tacy jak Tasso Pappas, były prezydent SITE, Nicola Chater, Prezydent SITE UK Chapter, oraz Lesley Maltman, Dyrektor MCI Belfast, członek zarządu Association of British Professional Conference Organisers.  W ramach swoich wystąpień prelegenci opowiedzą o obecnych trendach w podróżach motywacyjnych i perspektywach ich rozwoju w przyszłości a także wskażą, jak odnieść sukces w świecie organizacji incentive. Do udziału w seminarium zarejestrowało się ponad 200 uczestników. Organizatorami seminarium są Poznań Convention Bureau, Polska Organizacja Turystyczna oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Wstęp na seminarium jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji na stronie www.tour-salon.pl.

 
Termin: 25 października, 11.00 – 16.00
Miejsce: Hol Wschodni, Sala Zielona

Organizatorzy: Poznań Convention Bureau, Polska Organizacja Turystyczna, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Patronat branżowy: MICE Poland
 
I Mistrzostwa Polski Kierowców Autobusów
 

To ogromna gratka dla miłośników autokarów – podczas targów TOUR SALON odbędą się pierwsze Mistrzostwa Polski Kierowców Autobusów, które organizuje dwumiesięcznik Polski Traker Bus we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Zawody podzielone zostaną na dwie części: teoretyczną, którą będzie m.in. test z przepisów i pomocy przed-medycznej oraz praktyczną – jazdę na precyzję w jak najkrótszym czasie po określonym torze. Celem zawodów jest uświadomienie uczestnikom Mistrzostw, jak ważna jest precyzja jazdy i doskonałość w zawodzie kierowców autobusów – zarówno miejskich, jak i turystycznych, a także prezentacja najnowszych osiągnięć techniki w zakresie taboru autobusowego i jego wyposażenia. Dodatkową atrakcją będzie wystawa modeli autobusów  w pawilonie nr 5.

 
Termin: 27 października, 10.00 – 13.30
Miejsce: Plac Marka, MTP
Organizator: Polski Traker Bus
Partner: Międzynarodowe Targi Poznańskie
 
Konkurs "Turystyka - wspólna sprawa"
 

Podczas tegorocznych targów TOUR SALON odbędzie się Finał konkursu „Turystyka – wspólna sprawa”, w którym wyłoniono 16 wojewódzkich laureatów. Prezentują się oni na największym stoisku podczas targów Tour Salonu, które są partnerem konkursu. Kapituła konkursowa oceniła najlepsze pomysły na produkty turystyczne stworzone przez grupy partnerskie, które powstały w ramach projektu. Przy ocenie brano pod uwagę kryteria takie jak: liczba podmiotów działających w grupie partnerskiej, ocena współpracy członków grupy, liczba atrakcji oferowanych przez produkt turystyczny, ocena stopnia wykorzystania atrakcji turystycznych regionu oraz ocena narzędzi promocji produktu turystycznego. Zgłoszenia konkursowe oceniane były przez grono uznanych ekspertów z branży turystycznej.

 
Termin: 24 października, 15.00 – 16.20
Miejsce: Pawilon 5, Scena
Organizator: Turystyka – wspólna sprawa
Partner: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Patronat: Polska Izba Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna, Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze, Polska Federacja Pilotażu i Pilotnictwa, Rada Krajowa Izb Turystyki

 
 
Konkurs na najlepszy produkt turystyczny
 

Po raz drugi już podczas targów Tour Salon Polska Organizacja Turystyczna uhonoruje Certyfikatami zwycięzców konkursu na najlepszy produkt turystyczny. Laureaci konkursu objęci zostaną także szczególnym programem promocji w latach 2007/2008. Celem konkursu co roku jest wyłanianie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych oraz ich popularyzacja, a także wspieranie inicjatyw regionalnych i lokalnych, których efektem jest tworzenie produktów turystycznych. Prawo zgłaszania kandydatur przysługuje samorządom terytorialnym i gospodarczym, regionalnym i lokalnym organizacjom turystycznym, instytucjom i organizatorom przedsięwzięć, stowarzyszeniom i fundacjom, przedsiębiorcom prywatnym, organizatorom turystyki a także samym zainteresowanym. Wręczenie Certyfikatów odbędzie się podczas uroczystości otwarcia Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon w dniu 24.10.2007 r.

 
Termin: 24 października, 11.30 – 12.00
Miejsce: Pawilon 5, Scena
Organizator: Polska Organizacja Turystyczna
 
 
 

XVI Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej

 

Po raz kolejny już podczas Tour Salonu nagrodzeni zostaną najlepsi wydawcy książek krajoznawczych i turystycznych, którzy zgłosili na XVI Ogólnopolski Przegląd Książek Krajoznawczych i Turystycznych publikacje opisujące Polskę. Konkurs organizowany jest przez Wielkopolski Klub Publicystów Krajoznawczych, MTP, PTTK Zarząd Główny oraz Urząd Marszałkowski w Poznaniu. Wszystkie nadesłane na Przegląd książki zostaną wystawione na stoisku OPKKiT podczas Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2007, a ich autorzy rozdawać będą autografy. A czytelników cieszyć może fakt, że zwieńczeniem Przeglądu będzie przekazanie książek Regionalnej Pracowni Krajoznawczej w Poznaniu, w czytelni której będzie można z publikacji tych korzystać. Uroczyste wręczenie wyróżnień odbędzie się dnia 25 października 2007r.

 
Termin: 25 października 2007, 15.00 – 16.00
Miejsce: Pawilon 5, Antresola

Organizatorzy: Wielkopolski Klub Publicystów Krajoznawczych, PTTK Zarząd Główny, Urząd Marszałkowski w Poznaniu, Międzynarodowe Targi Poznańskie

 
 
 
Konferencja prasowa Polskiej Izby Turystyki i Andaluzji
 

Polska Izba Turystyki zaprasza na konferencję prasową z udziałem władz Andaluzji, która odbędzie się w dniu 25.10.2007 r. w czasie targów TOUR SALON. W konferencji weźmie udział nowy dyrektor Biura Turystyki Państwa Hiszpańskiego w Warszawie, Radca ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce Arturo Claver Martínez. W czasie konferencji zostanie podpisana umowa o wzajemnych zobowiązaniach pomiędzy PIT a Andaluzją, dotyczących zorganizowania XIX Kongresu i Walnego Zgromadzenia PIT w Kadyksie (17-21.11.2007 r.). Partnerzy ze strony Hiszpanii: Turismo Andaluz, Patronato Provincial de Turismo de Cádiz. Po konferencji goście zaproszeni zostaną na lampkę wina i pokaz flamenco.

 
Termin: 25 października 2007, 14.00 – 15.00
Miejsce: Pawilon 5, Antresola
Organizator: Polska Izba Turystyki
 
 
 
Wielkopolski GPS
 

Tradycyjnie już na TOUR SALONIE promocję walorów krajoznawczych i produktów turystycznych Wielkopolski przygotowuje Wielkopolska Organizacja Turystyczna. W tym roku główny akcent promocyjny położony został na turystykę aktywną – rowerową, a w szczególności na produkt pod nazwą GPSwielkopolska – system nawigacji satelitarnej po Wielkopolskim Systemie Szlaków Rowerowych. Tej tematyce poświęcona zostanie konferencja prasowa przygotowana przez Wielkopolską Organizację Turystyczną, dotycząca oznakowania wielkopolskich szlaków rowerowych w systemie GPS. WOT przygotowuje także 2 inne konferencje. Pierwsza poświęcona zostanie programowi rozwoju turystyki na Warcie, podczas drugiej przedstawiona zostanie strategia rozwoju turystyki w Wielkopolsce.

 
 
 


 
 
Konkursy i atrakcje
 
 
Acanthus Aureus
 

Tradycyjnie podczas TOUR SALONU nagrodą Acanthus Aureus uhonorowani zostaną wystawcy, którzy zaprezentują się na najlepszych stoiskach targowych. Kapituła konkursu wyróżni przede wszystkim te stoiska, których projekt i wykonanie współgrać będzie z marketingową strategią firmy. Nagrodzeni zostaną także projektanci i wykonawcy ekspozycji. Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych rozwiązań architektonicznych i graficznych, które sprzyjają bezpośredniej komunikacji z klientem i podkreślają pozytywny wizerunek firmy. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas wieczoru branżowego dla wystawców targów TOUR SALON 2007.

 
SMS-owy konkurs
 

Międzynarodowe Targi Poznańskie wspólnie z Głosem Wielkopolskim przygotowały specjalny konkurs SMS – owy dla uczestników targów TOUR SALON 2007. Konkurs rozpocznie się w środę, 24 października 2007r. Osoby, które jako pierwsze prawidłowo odpowiedzą na konkursowe pytanie opublikowane na łamach środowego Głosu Wielkopolskiego, otrzymają atrakcyjne nagrody, ufundowane przez wystawców targów TOUR SALON 2007. Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w sobotę, 27 października 2007r. o godz. 12.00 na scenie w pawilonie 5.

 
„Złota Pięćdziesiątka”
 

50 najbardziej prężnych firm branży turystycznej 2007 roku wyłonionych zostanie w rankingu „Złota Pięćdziesiątka”, organizowanym przez miesięcznik „Rynek Turystyczny”. 3 najlepsze z nich nagrodzone zostaną podczas wieczoru branżowego dla wystawców targów TOUR SALON 2007. Ranking reaktywowany został z zamiarem jego systematycznej kontynuacji w latach kolejnych. Jego celem jest wyłanianie, nagradzanie i prezentowanie najbardziej dynamicznych, nowatorskich, otwartych na potrzeby klienta, a przy tym, respektujących standardy biznesowe, firm z branży turystycznej. Wszyscy finaliści rankingu otrzymają „Dyplom Lidera rynku Turystycznego”.

 
 
Wyspa marzeń
 

Ścianka wspinaczkowa, mosty linowe, grota speologiczna, gry paintballowe, quady, pokazy walki i poszukiwania skarbów ukrytych w piasku – nie sposób wymienić wszystkich atrakcji przygotowywanych przez firmę Trygon, tegorocznego wystawcę nowej przestrzeni „Extreme” podczas targów TOUR SALON 2007. 400 – metrowe stoisko firmy podzielone zostanie na kilka sektorów tematycznych : Wyspa Skarbów (ze sprzętem nurkowym, pokazami zdjęć i filmów z nurkowania, pokazami rzucania butelkami i darmowymi drinkami) Sahara (tu będzie można postrzelać z karabinka AEG do makiet, wykrywaczem metali poszukać w piasku grudek złota i zrobić sobie zdjęcie na tle Gwiezdnych Wrót), Las (stoisko poświęcone leśnym imprezom integracyjnym – paintball, quady, łuki, ponton desantowy, strzelnica wiatrówkowa), Góry i atrakcje extremalne (ścianka wspinaczkowa, grota speologiczna, samochód terenowy, rodeo i gladiatorzy – wszystko w górskiej scenerii), Wysokościówka (rozciągnięte nad głowami mosty linowe, tybetańskie i sieć pająka – każdy będzie mógł sprawdzić swoje zdolności), Przystań Portowa (tu odbywać się będą pokazy walki, rodeo, występy artystyczne i inne animacje, konkursy, pokazy tańca, warsztaty bednarskie itd.) oraz Żaglowiec – atrakcja specjalna. Przez 4 dni uczestnicy targów budować będą ogromny statek piracki z częściowo przygotowanych elementów i materiałów według przedstawionego szkicu. Po ukończeniu budowy – zabawa w pirackich klimatach.

 
 
Coś dla kajakarzy

Na nowej ekspozycji BOAT EXPO nie może zabraknąć atrakcji dla miłośników kajakarstwa. Dla gości targowych Magazyn Kajakowy Wiosło przygotował dwugodzinny blok prelekcji związanych z turystyką kajakową, który odbędzie się 26 października 2007r. w sali konferencyjnej w Pawilonie 3A. W programie: „Kajakarstwo morskie w Polsce” (przypomnienie polskich dokonań kajakarzy morskich i podsumowanie czterech edycji „Bałtyku pod wiosłem” – morskiego spływu szkoleniowo-promocyjnego organizowanego przez redakcję WIOSŁA oraz przedstawienie planów na rok 2008), ”K jak KANU” (prelekcja Andrzeja Sałaciaka o wykorzystaniu kanu do kwalifikowanej turystyki wodnej – od spływów po znanych polskich szlakach do wypraw w Algonquin Park w Kanadzie) oraz „Wyprawa rzeką Jukon”. Podczas tej ostatniej prelekcji Lech Flaczyński opowie o kanadyjkowej wyprawie przez serce dzikiej Alaski.

 
„Wypisz, wymaluj!”
 

Targi TOUR SALON 2007 po raz drugi są partnerem finału wielkiego letniego konkursu portalu turystycznego easygo.pl. W tym roku podczas targów, rozstrzygnięty zostanie  konkurs  "Wypisz, wymaluj!". Tegoroczna zabawa klientów easygo.pl polegała na odesłaniu do portalu  własnoręcznie dokończonej, specjalnej kartki pocztowej. Kartki konkursowe otrzymywali wszyscy klienci kupujący w easygo.pl swoje podróże w okresie od kwietnia do końca września 2007 roku. W tym roku easygo.pl i jego partnerzy w konkursie przygotowali w ramach nagród głównych dwa samochody Toyota Yaris z bagażnikami wypełnionymi kosmetykami NIVEA. Oba samochody w konkursowych kreacjach można oglądać na stoisku easygo.pl przez cały czas trwania targów. Wielki finał akcji odbędzie się w piątek, 26 października, na stoisku targowym easygo.pl -  pawilon 5, stoisko 107.

 
 
Na tropach 7 cudów Polski
 

Portal TravelPolska.pl oraz wydawnictwo turystyczne Carta Blanca przygotowali specjalny konkurs dla Internautów, czytelników, a także wszystkich gości targów TOUR SALON 2007. Organizatorzy zorganizowali wspólne poszukiwania 7 cudów Polski. W prawdziwie demokratycznym głosowaniu cudy wyłonione zostaną w 7 kategoriach: architektura, nowożytne fortyfikacje, zabytki techniki, atrakcje przyrodnicze, współczesne atrakcje (XX i XXI w.), Polska ginąca oraz Polska jest OK, czyli atrakcje dla dzieci. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas targów Tour Salon, 25 października w godzinach 13.00-14.30.

 
 
Prosto ze Słowacji
 

Ambasada Republiki Słowackiej oraz Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce zapraszają na konferencję prasową połączoną z multimedialną prezentacją jesienno - zimowych atrakcji turystycznych Słowacji. Spotkanie, które organizowane jest z okazji targów turystycznych TOUR SALON 2007, odbędzie w piątek, 26 października 2007 r. o godz. 13.30 w sali konferencyjnej na antresoli w pawilonie 5. Po spotkaniu - występ Wojskowego Zespołu Folklorystycznego Jánošík ze Zvolena oraz poczęstunek i degustacja słowackich tokajskich win, którą przygotuje firma „Ostrožovič“. Przez całe targi na stoisku narodowym Słowacji (stoisko nr 28) prezentowany będzie słowacki folklor w wykonaniu WZF Jánošík. Atrakcją są także pokaz wypieku i degustacja słowackiego ciasta – Skalicky trdelnik. W czasie trwania targów Tour Salon 2007 odbywać się będą jednocześnie Dni Słowackie w Poznaniu, które organizowane są wspólnie z Ambasadą Republiki Słowackiej w Polsce, Konsulatem Honorowym Słowacji w Poznaniu oraz Instytutem Słowackim w Warszawie.

 
Albania w polskim obiektywie
 
Taki tytuł nosi wystawa fotografii, która prezentowana będzie podczas targów TOUR SALON 2007. Jej organizatorami są Generalny Konsul Honorowy Albanii w Poznaniu, Jarosław Rosochacki oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Wystawa odbywać się będzie pod patronatem Ambasady Albanii i zlokalizowana została w sektorze E w pawilonie 5. Uroczyste otwarcie wystawy, w którym weźmie udział Ambasador Albanii w Polsce, Florent Çeliku, odbędzie się 24 października 2007r. w godzinach 14.00 – 15.00.

Źródło: Informacja Prasowa

Wersja do drukuPozostałe informacje:

[25-08-07, 11:23] Tour Salon 2007 - kolejne atrakcje dla zwiedzających
[20-08-07, 11:22] Targi LATO SPORT w ten weekend
[26-07-07, 14:39] Tour Salon 2007 już za 90 dni

 
Zapraszamy na...


nonstop
Nasz Patronat:
AZS PW Cycling Team

Ariel Rally Team

Felietony
Rozmowy z...


 

Copyright © 2005-2007 STIgroup. All Rights Reserved.
SportFoto.pl | Bilety lotnicze | Wycieczki | Sport Katalog | Mapy, Plany, Atlasy |
Listwy do glazury
aHref | Katalog