Dziś jest piątek, 12.10.2007, 17:08

Logo
ISSN: 1895-7021

:: REKLAMA :::: REKLAMA ::ARIEL RALLY TEAM

 
Menu
Redakcja
 
Serwis informacyjny 24h


Tour Salon 2007 - kolejne atrakcje dla zwiedzających

, 25.08.2007 @ 11:23

{ --- Targi }

Coraz więcej atrakcji, coraz więcej ciekawych wydarzeń. Tak zapowiadają się najbliższe targi TOUR SALON. Oto kolejne doniesienia o tym, co w tym roku organizatorzy szykują dla gości targowych:

Fit Expo dla TOUR SALONU 

Specjalną niespodziankę dla tegorocznych targów TOUR SALON przygotował Zespół Organizacyjny targów FIT-EXPO. W roku 2007 na TOUR SALONIE pojawi się dodatkowa, specjalna przestrzeń ekspozycyjna, na której swoje oferty prezentować będą producenci i dystrybutorzy sprzętu fitnessowo – rekreacyjnego oraz rehabilitacyjnego dla obiektów rekreacyjnych (hoteli, uzdrowisk, ośrodków SPA itd.)

Przestrzeń ta stworzona zostanie w całości przez wystawców targów fitnessowych. Dla gości targów TOUR SALON – zarówno wystawców przestrzeni „WySPA Zdrowia” (czyli uzdrowisk, sanatoriów, ośrodków i hoteli SPA oraz wellness), jak i profesjonalnych zwiedzających (menedżerów i dyrektorów takich obiektów) będzie to doskonała okazja, by zapoznać się z ofertą fachowego wyposażenia swoich ośrodków.

Mistrzowie kierownicy na targach

To ogromna gratka dla miłośników autokarów – podczas targów TOUR SALON odbędą się pierwsze Mistrzostwa Polski Kierowców Autobusów, które organizuje dwumiesięcznik „Polski Traker Bus” we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Zawody podzielone zostaną na dwie części: teoretyczną, którą będzie m.in. test z przepisów i pomocy przed-medycznej oraz praktyczną – jazdę na precyzję w jak najkrótszym czasie po określonym torze. Celem zawodów jest uświadomienie uczestnikom Mistrzostw, jak ważna jest precyzja jazdy i doskonałość w zawodzie kierowców autobusów – zarówno miejskich, jak i turystycznych, a także prezentacja najnowszych osiągnięć techniki w zakresie taboru autobusowego i jego wyposażenia. Dodatkową atrakcją będzie wystawa modeli autobusów  na stoisku pisma „Polski Traker Bus”.

POT wręczy Certyfikaty

Po raz drugi już podczas targów TOUR SALON Polska Organizacja Turystyczna uhonoruje Certyfikatami zwycięzców konkursu na najlepszy produkt turystyczny. Laureaci konkursu objęci zostaną także szczególnym programem promocji w latach 2007/2008.

Konkurs ma na celu wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych oraz ich popularyzację, a także wspieranie inicjatyw regionalnych i lokalnych, których efektem jest tworzenie produktów turystycznych.

Prawo zgłaszania kandydatur przysługuje samorządom terytorialnym i gospodarczym, regionalnym i lokalnym organizacjom turystycznym, instytucjom i organizatorom przedsięwzięć, stowarzyszeniom i fundacjom, przedsiębiorcom prywatnym, organizatorom turystyki a także samym zainteresowanym. Wręczenie Certyfikatów odbędzie się podczas uroczystości otwarcia Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w dniu 24.10.2007 r.

Konkurs „Turystyka – wspólna sprawa” rozstrzygnięty

Znani są już laureaci konkursu „Turystyka – wspólna sprawa”, którzy zaprezentują się na największym stoisku podczas tegorocznej edycji targów Tour Salon - Partnera Konkursu. W konkursie wyłonionych zostało 16 laureatów. Kapituła oceniła najlepsze pomysły na produkty turystyczne stworzone przez grupy partnerskie, które powstały w ramach projektu. Przy ocenie brano pod uwagę kryteria takie jak: liczba podmiotów działających w grupie partnerskiej, ocena współpracy członków grupy, liczba atrakcji oferowanych przez produkt turystyczny, ocena stopnia wykorzystania atrakcji turystycznych regionu oraz ocena narzędzi promocji produktu turystycznego. Zgłoszenia konkursowe oceniane były przez grono uznanych ekspertów z branży turystycznej. Pełna lista laureatów znajduje się na stronie www.tws.org.pl.

Nagradzane książki

Po raz kolejny  już podczas Tour Salonu nagrodzeni zostaną najlepsi wydawcy książek krajoznawczych i turystycznych, którzy zgłosili na XVI Ogólnopolski Przegląd Książek Krajoznawczych i Turystycznych publikacje opisujące Polskę. Konkurs organizowany jest przez Wielkopolski Klub Publicystów Krajoznawczych, MTP, PTTK Zarząd Główny oraz Urząd Marszałkowski w Poznaniu. Wszystkie nadesłane na Przegląd książki będą wystawione na stoisku OPKKiT podczas Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2007. A czytelników cieszyć może fakt, że zwieńczeniem Przeglądu będzie przekazanie książek Regionalnej Pracowni Krajoznawczej w Poznaniu, w czytelni której będzie można z publikacji tych korzystać. Uroczyste wręczenie wyróżnień odbędzie się dnia 25 października 2007r.


Źródło: Informacja Prasowa

Wersja do drukuPozostałe informacje:

[20-08-07, 11:22] Targi LATO SPORT w ten weekend
[26-07-07, 14:39] Tour Salon 2007 już za 90 dni

 
Zapraszamy na...


nonstop
Nasz Patronat:
AZS PW Cycling Team

Ariel Rally Team

Felietony
Rozmowy z...


 

Copyright © 2005-2007 STIgroup. All Rights Reserved.
SportFoto.pl | Bilety lotnicze | Wycieczki | Sport Katalog | Mapy, Plany, Atlasy |
Listwy do glazury
aHref | Katalog