Serwis informacyjny 24h

Eliminacje IO: Polki lepsze od reprezentantek Dominikany

Olga Kabała, 20.05.2008 @ 14:32

{ Siatkówka }

Po jednodniowej przerwie Polki ponownie powróciły na parkiet, by walczyć o kwalifikacje olimpijską. W dzisiejszym spotkaniu Złotka pokonały Dominikanki 3:1 (23:25, 25:19, 25:17, 25:23) oddając im zaledwie jednego seta.

Set 1

Pierwszy set od początku nie układał się po myśli polskiego zespołu. W początkowej fazie seta gra była wyrównana jednak nasze błędy natychmiast były wykorzystywane przez reprezentantki Dominikany, które bardzo szybko powiększały swój dorobek punktowy. Zmiany w drużynie biało-czerwonych także nie przynosiły zamierzonych rezultatów. Pomimo odrobionych kilku punktów w końcowej fazie seta, podopieczne Marco Bonitty przegrały 23:25.

Set 2

Druga odsłona tego spotkania do pewnego momentu toczyła się punkt za punkt. Polki wyraźnie podrażnione wynikiem poprzedniej partii prezentowały o wiele skuteczniejszą grę. Prowadzenie drużyny biało-czerwonych utrzymywało się do drugiej przerwy technicznej, jednak po niej nasze przeciwniczki prędko odrobiły straty. Dobra końcówka polskich zawodniczek pozwoliła na zwycięstwo 25:19.

Set 3

W kolejnej partii to Polki dyktowały warunki. Przewaga wypracowana w początkowej fazie seta pozwalała na odważna grę, która przynosiła kolejne cenne oczka na tablicy wyników. Dominikanki nie były w stanie zatrzymać świetnie grających rywalek, co zmuszało je do popełniania błędów. Pomimo rozluźnienia w końcówce podopieczne Bonitty wygrały 15:17.

Set 4

Ostatni set tego meczu rozpoczął się od zaciętej gry obu drużyn. Szybko jednak przewagę uzyskały reprezentantki Dominikany i z minuty na minutę powiększały ją. Ponownie w polskim zespole pojawiło się dużo błędów własnych, co motywowało rywalki do jeszcze lepszej gry. Po drugiej przerwie technicznej gra uległa wyrównaniu i stan ten utrzymywał si końca. As serwisowy Agnieszki Bednarek zakończył seta 25:23 i całe spotkanie 3:1.

Polska – Dominikana 3:1 (23:25, 25:19, 25:17, 25:23)

Składy obu zespołów:

Polska: Podolec, Glinka, Bednarek, Barańska, Sadurek, Liktoras, Zenik (libero) oraz Skorupa i Skowrońska, Rosner

Dominikana: Echeniqe, Vargas, de la Cruz , Nuñez, Rondon, Cabral, Castillo (libero) oraz Eve, Caso, Rosario, Rivera

Źródło: własne / Informacja Prasowa

Wersja do druku

Pozostałe informacje:

[18-05-08, 21:59] Eliminacje ME: Węgry na kolanach! Zwycięstwo Polaków w Memoriale Wagnera
[18-05-08, 20:53] Wypowiedź Mariusza Wlazłego po olsztyńskim turnieju
[18-05-08, 18:47] Nagrody indywidualne VI Memoriału Wagnera i eliminacji do ME
[18-05-08, 18:45] Klasyfikacja końcowa VI Memoriału Wagnera i eliminacji do ME
[18-05-08, 17:10] Eliminacje ME: Estonia ograła Czarnogórę
[18-05-08, 16:12] Eliminacje IO: Szybka wygrana Polek
[18-05-08, 02:00] Podsumowanie drugiego dnia Eliminacji do ME 2009
[17-05-08, 19:00] Eliminacje ME: Kolejne zwycięstwo biało-czerwonych
[17-05-08, 15:24] Eliminacje ME: Pewne zwycięstwo Czarnogóry