Serwis informacyjny 24h

Nowi mistrzowie Polski

, 14.10.2007 @ 19:20

{ Futbol Amerykański }

W niedzielnym finale Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego zespół The Crew Wrocław zdecydowanie pokonał drużynę AZS Silesia Miners 18:0 i tym samym został nowym mistrzem Polski.

Już w pierwszej kwarcie The Crew Wrocław zdobyło prowadzenie 8:0 po dwóch udanym akcjach Krzysztofa Wydrowskiego. Wrocławianie narzucili Górnikom swoje tempo i nie dali rozwinąć im skrzydeł. Górnicy nie mogli znaleźć odpowiedzi na akcje biegowe The Crew prowadzone środkiem pola. Nieliczne udane akcje podaniowe drużyny z Górnego Śląska nie były w stanie doprowadzić do wyrównania.

W drugiej kwarcie Wrocławianie zwiększyli swoje prowadzenie. Zaskoczyli swoich rywali udaną akcją podaniową. Na czystą pozycje wyszedł Mateusz Grzędziński, do którego skutecznie podał Krzysztof Wydrowski. Po tej akcji nastąpiło podwyższenie za dwa punkty, który skutecznie wykonał rozgrywający zespołu z Wrocławia.

Jedna z kolejnych serii zagrań ofensywnych The Crew została zatrzymana przechwytem Grzegorza Korzeniowskiego, ale jego koledzy z drużyny nie potrafili wykorzystać tej okazji i zdobyć punktów.

Po przerwie obie drużyny poprawiły grę w obronie, czego wynikiem jest brak punktów w trzeciej kwarcie. Atak Górników był wciąż nieskuteczny i miał poważne problemy z zbliżeniem się do pola końcowego przeciwników. Natomiast zespół The Crew konsekwentnie próbował zdobyć kolejne punkty akcjami biegowymi.

AZS Silesia Miners znani są z tego, że najlepiej grają w czwartej kwarcie. Jednak tego dnia mimo głośnego i energicznego dopingu licznych kibiców ze Śląska, nie potrafili odnaleźć swojego rytmu gry. Natomiast obrona Wrocławian przyciskała Górników tak skutecznie, że Piotr Szczepański zdołał przewrócić Bartłomiej Jaguszewskiego - rozgrywającego AZS Silesia Miners w ich polu punktowym i tym samym zdobyć dwa punkty dla Wrocławian.

Ostanie minuty to dramatyczna walka Górników o zdobycie honorowych punktów. Niestety zbyt wiele niezłapanych podań sprawiło, że Miners zakończyli ten mecz z zerowym dorobkiem punktów. Nowym Mistrzem Polski został zespół The Crew Wrocław.

Po zakończeniu meczu finałowego przyznano nagrodę dla najlepszego zawodnika tego spotkania. Laureatem wyróżnienia został Paweł Wojcieszak z The Crew Wrocław.

Impreza finałowa została objęta patronatem Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz Ambasadora Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce Victora Ashe’a.

AZS Silesia MinersThe Crew Wrocław

0 : 18 (0:8, 0:8, 0:0, 0:2)

Punkty dla the Crew Wrocław:

Krzysztof Wydrowski - 10 (przyłożenie po 18-jardowej akcji biegowej, dwa podwyższenia za dwa punkty po przyłożeniach, po akcjach biegowych)

Mateusz Grzędziński – 6 (przyłożenie po 21-jardowym podaniu od Krzysztofa Wydrowskiego)

Piotr Szczepański – 2 (safety – przewrócenie rozgrywającego Miners w ich polu punktowym)

Źródło: Informacja Prasowa