Serwis informacyjny 24h

Polskie drużyny zgodnie przegrywają 1:2

Paweł Prochowski, 19.09.2008 @ 10:13

{ Piłka nożna }

Zarówno Lech Poznań, jak i Wisła Kraków przegrały 1:2 swoje pierwsze mecze w pierwszej rundzie piłkarskiego Pucharu UEFA - Lech musiał uznać wyższość Austrii Wiedeń, natomiast Wisła Tottenhamu Londyn.

Spotkania były łudząco do siebie podobne, bowiem w obu przypadkach bramkę najpierw strzelali rywale, by dosłownie za minutę (Wisła) albo dwie (Lech) ją stracić. Ostatnie słowo należało do gospodarzy czwartkowych pojedynków i tak Austria wyszła na prowadzenie w 76. minucie, a londyński Tottenham trzy minuty wcześniej.

Mimo porażek, polskie ekipy nie stoją na straconej pozycji. Wręcz przeciwnie, bramki strzelone na wyjeździe są niezwykle istotne, więc w rewanżu (za dwa tygodnie) wystarczy zwycięstwo 1:0.

Tottenham Hotspur Londyn - Wisła Kraków 2:1 (1:1)
1:0 Bentley 33’
1:1 Jirsak 34’
2:1 Bent 73’

Tottenham
: Gomes, Woodgate, King, Gunter (57' O'Hara), Bale, Jenas, Zokora, Bent, Bentley, Giovani (70' Assou-Ekotto), Lennon (57'
Campbell).
Wisła: Pawełek, Baszczyński, Junior Diaz, Cleber, Singlar, Sobolewski, Jirsak (61’ Łobodziński), Cantoro, Boguski (73’ Małecki), Paweł Brożek (79’ Niedzielan), Zieńczuk.

żółte kartki: O'Hara (Tottenham) oraz Sobolewski, Małecki (Wisła).
sędzia: Lucilio Baptista (Portugalia)

widzów: 36 000

Austria Wiedeń - Lech Poznań 2:1 (0:0)
1:0 Franz Schiemer 64’
1:1 Hernan Rengifo 66’
2:1 Franz Schiemer 76’

Austria: Safar, Schiemer, Standfest, Bąk, Majstorovic, Blanchard, Hattenberger, Krammer (79’ Sulimani), Acimovic (90’ Xiang), Diabang (50’ Bazina), Okotie.
Lech: Kotorowski, Tanevski, Bosacki, Wojtkowiak, Arboleda, Bandrowski, Murawski, Stilic (80’ Peszko), Injac, Rengifo, Lewandowski (90’ Wilk).

żółte kartki: Krammer, Bąk, Blanchard, Acimovic, Bazina (Austria) oraz Tanevski, Lewandowski, Bosacki (Lech).
sędzia: Cuneyt Cakir (Turcja)
widzów: 7000

W 71 minucie Okotie (Austria Wiedeń) nie wykorzystał rzutu karnego (strzał w poprzeczkę).