Dziś jest środa, 30.05.2007, 09:15

Logo
ISSN: 1895-7021

:: REKLAMA :::: REKLAMA ::ARIEL RALLY TEAM

 
Menu
Redakcja
 
Serwis informacyjny 24h

Jeżdżą, ale jak długo?

Maciej Prochowski, 17.05.2007 @ 10:16

{ Żużel }

Dzień po Grand Prix Europy 13 maja, w ramach "Majowych Pikników", na "Skałce" w Świętochłowicach zaprezentowali się żużlowi amatorzy. Na tor oprócz ligowych amatorów Michała Widery, Szymona Kowolika, Michała Widery (przedłużył licencję czeską) i Jacka Biskupka, wyjechali "szkółkowicze" Śląska, oraz adepci szkółki z Rybnika.


Tych ostatnich przywiózł właśnie Biskupek, który ma dobre kontakty z Mirosławem Korbelem. Jeździł również nowy amator, rozpoczynający jazdy, zakręcony na punkcie żużla Krzysztof Karkoszka. Treningi adeptów oglądał również młodzieżowiec z Rybnika, Michał Mitko.

Jeden z ubiegłorocznych zawodników Śląska, Mariusz Konsek reprezentujący RKM Rybnik, zdał prawdopodobnie egzamin na "zawodowego", który odbył się na torze w Ostrowie. Wyniki będą jednak prawdopodobni w czwartek.

Ale czarne chmury znów nad Śląskiem.

W związku z tym zarządu klubu zwraca się z prośbą:

- Zarząd klubu postanowił po raz kolejny zwrócić się z prośbą o pomoc, do wszystkich zainteresowanych, którym na sercu leży rozwój młodych ludzi oraz reaktywacja świętochłowickiego żużla.W związku z trudną sytuacją finansową Stowarzyszenia i realną groźbą braku środków na realizację statutowych celów, w tym przede wszystkim szkolenia młodzieży, Zarząd Młodzieżowego Stowarzyszenia "Śląsk" zwraca się z prośbą do wszelkich firm, instytucji, a także osób prywatnych, którym na sercu leży rozwój młodych ludzi oraz reaktywacja świętochłowickiego żużla o jakąkolwiek pomoc, finansową czy też rzeczową.

Poszukujemy obecnie pilnie sponsorów, darczyńców - każda pomoc zostanie spożytkowana na cele statutowe, ze szczególnym naciskiem położonym na treningi i szkolenie adeptów sportu żużlowego skupionych w naszym Stowarzyszeniu. Obecnie w naszej szkółce trenuje dziewięciu chłopców, spośród których część stanowić będzie trzon kadry zespołu "Śląska" Świętochłowice - broniącego tytułu Drużynowego Mistrza Polski Amatorów.

Oprócz meczów Polskiej Żużlowej Ligi Amatorskiej, która od tego sezonu będzie oficjalną ligą w ramach rozgrywek Polskiego Związku Motorowego, mając na uwadze zainteresowanie kibiców zorganizowanym przez nas w ubiegłym roku Turniejem o Puchar Odrodzenia Śląska Świętochłowice, na sezon 2007 zaplanowaliśmy trzy indywidualne turnieje żużlowe - II Turniej o Puchar Odrodzenia, jedną z rund Pucharu Macec, a także Turniej Memoriałowy Łukasza Romanka. Planowany dochód z tych imprez miał być sporą częścią założonego budżetu Stowarzyszenia na ten sezon. Niestety, w związku decyzją o zamknięciu stadionu "Skałka" dla imprez masowych (na którym miały odbyć się w/w turnieje), zmuszeni byliśmy do odwołania dwóch z trzech imprez - II Turnieju o Puchar Odrodzenia oraz Memoriału Łukasza Romanka.

Oznacza to, że nasze dochody będą znacznie mniejsze od zaplanowanych, przez co sytuacja szkółki żużlowej jest coraz trudniejsza. Chcemy, aby w tegorocznych rozgrywkach amatorskich wystąpiło co najmniej dwóch szkółkowiczów, przez co będą mieć okazję do startów i podnoszenia swych umiejętności na torach w całej Polsce.

Jeśli są Państwo zainteresowani pomocą, prosimy o kontakt.

Zarząd MS "Śląsk"


Źródło: SPEEDWAY.info.pl/slask-speedway.pl

Wersja do drukuPozostałe informacje:

[29-05-07, 16:27] Buczkowski kontuzjowany!
[29-05-07, 15:39] 8. kolejka Żużlowej Ekstraligi
[29-05-07, 10:11] Zwycięstwo i bonus dla leszczynian
[28-05-07, 18:11] Crump i Jędrzejak poszkodowani
[27-05-07, 22:44] Śmierć na torze
[26-05-07, 22:04] GP Szwecji: Pedersen zdetronizowany
[26-05-07, 18:09] Stan zdrowia Krzyżaniaka nieznacznie się poprawia
[24-05-07, 23:28] Lista zawodników zastępowanych
[23-05-07, 23:43] Lista startowa GP Szwecji
[23-05-07, 23:02] Niegroźny uraz Grzegorza Zengoty

 
Zapraszamy na...
TNFAT

nonstop
Nasz Patronat:
AZS PW Cycling Team

Ariel Rally Team

Felietony
Rozmowy z...


 

Copyright © 2005-2007 STIgroup. All Rights Reserved.
SportFoto.pl | Bilety lotnicze | Wycieczki | Sport Katalog | Mapy, Plany, Atlasy |
Listwy do glazury
aHref | Katalog