Serwis informacyjny 24h

Lech Poznań - Korona Kielce 3:0

Hubert Staśkiewicz, 19.03.2007 @ 10:25

{ Piłka nożna }

W meczu 18. kolejki Orange Ekstraklasy Lech Poznań pokonał Koronę Kielce 3:0. Bramki dla Kolejorza zdobyli Jakub Wilk, Piotr Reiss oraz Przemysław Pitry.

To był wyjątkowy mecz dla piłkarzy Lecha Poznań, bowiem spotkanie z Koroną Kielce było jednym z punktów obchodów 85-lecia klubu. Dlatego w tym spotkaniu piłkarze i sędziowie wystąpili w strojach z lat 20-tych. Jubileusz został odpowiednio uczczony przez piłkarzy Kolejorza, bowiem podopieczni Franciszka Smudy w efektownym stylu pokonali zespół Korony.

Od początku spotkania lechici byli bardzo aktywni, częściej niż rywale gościli pod polem karnym przeciwnika i stwarzali sobie zdecydowanie groźniejsze sytuacje. Imponował Piotr Reiss, który po słabszym spotkaniu pucharowym dziś był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem na boisku. To właśnie on w 24 minucie spotkania kapitalnie wyskoczył zza pleców obrońców wpadł w pole karne, wyciągnął z bramki Macieja Mielcarza i spokojnie odegrał piłkę na lewą stronę do Jakuba Wilka, który miał już przed sobą pustą bramkę i wyprowadził Kolejorza na prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy na chwilę inicjatywę przejęli goście, ale naprawdę groźnie pod bramką Lecha było tylko raz, gdy w 32 minucie piłka po strzale głową Macieja Kowalczyka trafiła w słupek.

Po zmianie stron wszystko potoczyło się po myśli lechitów, bo już w 50 minucie spotkania udało się podwyższyć na 2:0. Z dystansu uderzył Marcin Kikut, ale zanim piłka doleciała do Mielcarza przejął ją Reiss i strzałem w długi róg zdobył swoją 94 bramkę w pierwszej lidze. To spowodowało, że Korona musiała zaatakować odważniej i trochę się odkryć, co oczywiście spowodowało, że lechici mieli kolejne okazje do zdobycia bramek po kontrach. W końcu udało się poznaniakom zdobyć i trzecią bramkę. W 77 minucie wprowadzony w drugiej połowie Przemysław Pitry wymanewrował przed polem karnym obrońców, przymierzył z 16 metrów i precyzyjnym strzałem ustalił wynik spotkania.

Bramki: 24.Wilk, 50.Reiss, 77.Pitry (Lech)

Sędziował: Tomasz Mikulski (Lublin)

Żółte kartki: Kucharski, Kotorowski, Zając (Lech) - Szyndrowski, Bednarek, Hermes (Korona)

Widzów: 18 000

Lech: Kotorowski - Kikut, Bosacki, Tanevski, Kucharski - Zając (90.+2 Dobrew), Injać (67. Scherfchen), Murawski, Wilk - Zakrzewski (62. Pitry), Reiss

Korona: Mielcarz - Golański (17. Sasin), Szyndrowski, Hernani, Bednarek - Bonin, Hermes, Zganiacz, Sobolewski (58. Kaczmarek) - Robak, Kowalczyk (79. Bagnicki)