Sport

Dlaczego sport poprawia samopoczucie?

Naukowcy są zgodni co do tego, że sport podnosi poziom dopaminy w organiźmie. Ona z koleii jest nazywana hormonem szczęścia, a jej odpowiednio wysoki poziom ma znaczący wpływ na nasze samopoczucie. Po intensywnym wysiłku fizycznym poziom dopaminy wzrasta, my natomiast czujemy sie zadowoleni i spełnieni, jest to bardzo satysfakcjonjące uczucie. Warto zatem przełamywać bariery motywacyjne i po prostu zacząć ćwiczyć!

Brak motywacji?

Wciąż chcesz zacząć uprawiać sport jednak nie możesz zacząć? Po kilku próbach i podejściach rezygnujesz i nie powtarzasz ćwiczeń? Zaczynasz myśleć, że to jednak nie dla Ciebie i ciągle zmieniasz dyscyplinę? Może to Cię ździwi, ale wielu z nas miało ten sam problem. Krytyczny moment w motywacji sportowej ma miejsce zwykle kiedy przy czwartej lub piątej próbie. Wtedy dana aktywność, jeśli będziemy ją kontynuować ma spore szanse stać się naszym nawykiem. Ważne jest, aby postanowić sobie ile razy podejmiemy się treningu. Wówczas należy sobie obiecać, że jeśli po 10 treningach nasze samopoczucie poprawi się, to podejmiemy się kolejnych 10 treningów. Należy być ze sobą szczerym w planowaniu treningów i nie wyznaczać ich na dni, kiedy będziemy zajęci czymś innym. Jeśli z jakiś przyczyn mamy w pewnym okresie mniej czasu, zaplanujmy po prostu krótszy trening.

Bądź częścią społeczności!

Mimo wielu technik motywacyjnych nadal najlepszą metodą jest pozyskanie partnera do treningów. Nic nas tak nie motywuje jak wspólne wykonywanie ćwiczeń i świadomość pewnego zobowiązania wobec drugiej osoby, aby po prostu przyjść na trening. Zostań częścią naszej społeczności i znajdź partnera!
Aktywne spędzanie czasu to wczasy w Szczyrku Polecamy kije trekingowe i nordic walking na www.sklep-nordwalk.pl