Ekstremalna jazda na łyżwach! Red Bull Crashed Ice

Maciej Prochowski, źródło: Red Bull Communication
Data: 2010-01-15 15:21
Dział: Łyżwiarstwo
 
poprzednia strona

Już jutro (16 stycznia) odbędą się zawody Red Bull Crashed Ice, łączące różne dyscypliny sportowe, wśród których można wyróżnić: hokejową jazdę na łyżwach połączoną z narciarskim zjazdem i snowboardcrossem.

Red Bull Crashed Ice to najsłynniejsze zawody w downhillowym zjeździe na łyżwach. Po 9 latach i 14 spektakularnych edycjach ta ekstremalna rywalizacja zostanie rozegrana jako Mistrzostwa Świata. W nadchodzącym sezonie w ramach światowych rozgrywek odbędą się dwa wyścigi: 16 stycznia na stadionie Olimpijskim w Monachium i 20 marca w kanadyjskim Quebecu.

Red Bull Crashed Ice to zawody dla najtwardszych! Motywem przewodnim jest zjazd na łyżwach po wytyczonej trasie. Obowiązuje zasada, kto pierwszy ten lepszy.

Biorący udział w zawodach to głównie hokeiści, którym niestraszny jest downhillowy przejazd po lodzie. Red Bull Crashed Ice to kompilacja różnych dyscyplin sportowych, wśród których można wyróżnić: hokejową jazdę na łyżwach połączoną z narciarskim zjazdem i snowboardcrossem.
W rywalizacji należy wykazać się zarówno zwinnością i odwagą, jaki - przede wszystkim determinacją. Podczas finałowych starć na śmiałków czeka 350-metrowy tor lodowy – usłany fantazyjnymi przeszkodami, a średnia prędkość przejazdu może dochodzić nawet do 70km/h!

Red Bull Crashed Ice odbywał się do tej pory w formie fascynujących pojedynczych wydarzeń, m.in. w Davos, w Sztokholmie, w Québec czy w Pradze. Od 2010 roku Red Bull Crashed Ice to seryjne zawody o ogólnoświatowym zasięgu, w których udział weźmie 64 zawodników wyłonionych podczas kwalifikacji rozgrywanych na całym świecie. Te zaś polegają na pojedynku 1:1 lub jeździe stromo pod górę po lodowej płaszczyźnie. Zawodnicy, którzy wypadną najlepiej w sesjach kwalifikacyjnych wezmą udział w dwóch przystankach finałowych: 16 stycznia w Monachium oraz 20 marca w Quebeku. Uczestnik, który osiągnie największą liczbę punktów w klasyfikacji generalnej zdobędzie tytuł Mistrza Świata Red Bull Crashed Ice 2010.

W latach 2000 – 2005 Red Bull Crashed Ice zdominował Szwed Jasper Felder, który wygrywał w tym okresie każdą edycję zawodów. Kolejny sukces powtórzył w sezonie 2008/2009. Felder nie osiada jednak na laurach, jak sam komentuje:„jest to dla mnie najważniejszy sport i oczywistym faktem jest chęć zdobycia tytułu Mistrza Świata”
poprzednia strona
 
Twój Profil

Nie masz konta? Załóż tutaj.

Losowe zdjęcia


© 2010 STIgroup sp. z o.o. | ul. Dekabrystów 41; 42-215 Częstochowa | tel. +48 34 373 10 40