Lublinianki jadą do Serbii

Autor: Informacja Prasowa
Data: 2008-06-02 16:44
Dyscyplina: Piłka ręczna
Źródło: WSSP

Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego wytypował zespół szczypiornistek Wyższej Szkoły Społeczno – Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie do reprezentowania Polski w III Akademickich Mistrzostwach Europy
w Piłce Ręcznej Kobiet w dniach 21-26.07.2008 r. w Niżu w Serbii.

O wyborze tego zespołu zdecydowały wyniki osiągnięte podczas XXV Mistrzostw Polski Szkół Wyższych w Piotrkowie Trybunalskim gdzie studentki Wyższej Szkoły Społeczno – Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie zdobyły złote medale.

Władze uczelni dokonały już zgłoszenia zespołu organizatorom Mistrzostw.

Zdecydowały o tym na spotkaniu studentek z władzami uczelni, w którym uczestniczył również trener zespołu Edward Jankowski i Prezes SPR Andrzej Wilczek. Akademickie Mistrzynie Polski otrzymały stypendia za wyniki w sporcie na rok akademicki 2008/2009 oraz upominki. Podobnie został uhonorowany student II roku fizjoterapii Michał Brzuchala, który na Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych w Poznaniu zdobył złoty medal w biegu na 200 m i brązowy na 100 m.

W poprzednich Akademickich Mistrzostwach Europy reprezentujące Polskę studentki Politechniki Koszalińskiej wywalczyły srebrne medale. 
Twój Profil

Nie masz konta? Załóż tutaj.

Losowe zdjęcia


© 2009 STIgroup sp. z o.o. | ul. ks. J. Dzierżonia 4; 42-221 Częstochowa | tel. +48 515-263-893