Wojciech Bartnik międzynarodowym mistrzem Polski

Paweł Prochowski, źródło: Informacja własna
Data: 2009-06-14 02:09
Dział: Boks
 
poprzednia strona

Pięściarz Gwardii Wrocław, Wojciech Bartnik, podczas "Gali Mocnych Ciosów" w Oleśnicy obronił tytuł międzynarodowego mistrza Polski. Bokser pokonał na punkty, Litwina Mantasa Tarvydasa.

Impreza odbyła się na dziedzińcu szesnastowiecznego zamku w Oleśnicy. Na Gali obecni byli znakomici goście między innymi bokser Maciej Zegan. W rolę prezentera wcielił się doskonale znany z transmisji sportowych w telewizji Canal Plus, Edward Durda. Zgromadzoną publiczność występami wokalnymi raczyli Patrick Sakharow oraz Katarzyna Mieszała, którzy wykonywali przeboje m.in. Boney M.

Wieczór bokserski rozpoczął pojedynek pań. W ringu stanęły juniorki, które walczyły w kategorii do 52 kilogramów, Agnieszka Kwiatkowska z Orła Oleśnica oraz reprezentantka Gwardii Wrocław, Izabela Mielczarek. Po trzech dwuminutowych rundach decyzją sędziów w stosunku 60:58 zwyciężyła bokserka z Oleśnicy.
Następnie widzowie mieli okazję obejrzeć dwie walki boksu amatorskiego. W wadze półciężkiej naprzeciw siebie stanęli Marek Matyja i Krzysztof "Dziki" Biały. Po trzech trzyminutowych rundach arbitrzy ogłosili remis. Chwilę potem pojedynek rozpoczęli Mateusz "Huragan" Malujda i Jacek Głowacki, którzy rywalizowali w wadze superciężkiej. Lepszy okazał się Malujda, który zwyciężył na punkty.

Kolejna walka była swoistym przerywnikiem pojedynków bokserskich. Rafał "Lwie Serce" Petertil i Dawid Czubak rywalizowali w formule K1. Czubak zachowywał ogromną przewagę - był niemal 20 centymetrów wyższy i 20 kilogramów cięższy od rywala. Jednak nie miało to żadnego przełożenia na ringu. Przewaga Petertila nie podlegała żadnej dyskusji, zatem wrocławianin, decyzją sędziów, zasłużenie zwyciężył.

Dwa następne pojedynki były już walkami boksu zawodowego. W pierwszym z nich widzowie "doczekali" się pierwszego nokautu. Anicet Hołdys w trzeciej rundzie powalił na deski Jewgenisa Zolotovsa. Niedługo potem zmierzyli się Paweł Głażewski i Kiril Pshonko w kategorii superśredniej. Po czterech rundach sędziowie orzekli zwycięstwo Polaka.

Walką wieczoru był pojedynek Wojciecha Bartnika z Litwinem Mantasem Tarvydasem. W pierwszych rundach bokserzy poszli na typową "wymianę ciosów", ale delikatną przewagę zachowywał Litwin, co miało przełożenie w szóstej rundzie, kiedy Polak był liczony. Jednak Bartnik zdołał "pozbierać" się i przeszedł do zdecydowanego ataku. Dwie ostatnie rundy należały do pięściarza Gwardii Wrocław, zatem werdykt arbitrów mógł być tylko jeden - Wojciech Bartnik obronił tytuł międzynarodowego mistrza Polski.

"Gala Mocnych Ciosów" - wyniki

1) kategoria do 52 kg, juniorki
Agnieszka Kwiatkowska - Izabela Mielczarek 60:58 - zwycięstwo Kwiatkowskiej

2) waga półciężka, boks amatorski
Marek Matyja - Krzysztof "Dziki" Biały - remis

3) waga superciężka, boks amatorski
Mateusz "Huragan" Malujda - Jacek Głowacki - zwycięstwo Malujdy na punkty

4) formuła K1
Rafał "Lwie Serce" Petertil - Dawid Czubak - zwycięstwo Petertila na punkty

5) waga juniorciężka, boks zawodowy
Anicet Hojdys - Jewgenis Zolotovs - zwycięstwo Hojdysa przez KO

6) waga superśrednia, boks zawodowy
Paweł Głażewski - Kiril Pshonko - zwycięstwo Głażewskiego na punkty

7) CHALLENGE MASTER OF POLAND
Wojciech Bartnik - Mantas Tarvydas - zwycięstwo Bartnika na punkty


poprzednia stronaTen artykuł dotyczy imprezy:
Bokserska "Gala Mocnych Ciosów" z dnia 2009-06-13


 
Twój Profil

Nie masz konta? Załóż tutaj.

Losowe zdjęcia


© 2009 STIgroup sp. z o.o. | ul. ks. J. Dzierżonia 4; 42-221 Częstochowa | tel. +48 515-263-893