Uniwersjada dzień przed

Autor: Informacja Prasowa
Data: 2009-02-18 03:01
Dyscyplina: Sporty zimowe
Źródło: Małgorzata Misiurek / APS

fot: AZS
Na dzień przed oficjalnym rozpoczęciem XXIV Uniwersjady Zimowej w wioskach zawodniczych wielkie poruszenie. Głównie za sprawą przybywających na igrzyska sportowców, trenerów i oficjeli. Na terenie wioski w Harbinie organizatorzy codziennie uroczystą ceremonią podniesienia flagi witają nowoprzybyłe reprezentacje. Zawodnicy odbywają swoje pierwsze treningi, trenerzy, szefowie delegacji uczestniczą w spotkaniach roboczych.

Działalność rozpoczęło także centrum prasowe znajdujące się w harbińskim hotelu New Paris Hotel. Do dyspozycji dziennikarzy oddano około 50 stanowisk roboczych. Na miejscu można m. in. skorzystać z internetu, istnieje możliwość oglądania transmisji z zawodów.

Ostatniego wieczoru przed zawodami organizatorzy zaprosili mieszkańców wioski uniwersjadowej w Harbinie na wieczór z kulturą chińską. Chinese Language and Culture Center chciał przybliżyć uczestnikom uniwersjady Chiny w rozrywkowej formie. W czasie show pokazano m. in. fragment tradycyjnego przedstawienia teatralnego, w którym przy dźwiękach klasycznych instrumentów muzycznych widzowie oglądali walkę dobra ze złem. W programie znalazły się również występy akrobatyczne. Przedstawicielka popularnej w świecie chińskiej szkoły akrobatycznej na oczach widzów wyginała ciało w niewiarygodnych wręcz pozach.

Aplauz publiczności zyskał też przegląd tradycyjnych i współczesnych pieśni chińskich – zwłaszcza występ aktorów w tradycyjnych teatralnych strojach. Bogato zdobione szaty, charakterystyczne maski na twarzach występujących budziły podziw oglądających.  

Taki wieczorek to bardzo interesująca rzecz. Dzięki niemu mamy szansę poznać, zetknąć się z najbardziej charakterystycznymi dla chińskiej kultury elementami. – powiedział szwedzki trener. Pokazać w jednym przedstawieniu tysiące lat chińskiej kultury nie jest łatwo, ale  organizatorom się udało.

 
Twój Profil

Nie masz konta? Załóż tutaj.

Losowe zdjęcia


© 2009 STIgroup sp. z o.o. | ul. ks. J. Dzierżonia 4; 42-221 Częstochowa | tel. +48 515-263-893