Rafał Wójcik w elicie maratonu londyńskiego!

Autor: Danuta Górniak
Data: 2009-02-04 08:34
Dyscyplina: Maratony
Źródło: Informacja własna

Rafał Wójcik, ambasador marki Timex, jest pierwszym od dekady zawodnikiem z Polski, który wystartuje w elicie sportowej maratonu w Londynie. Impreza odbędzie się 26 kwietnia 2009 roku. Wójcik to aktualny wicemistrz Polski w maratonie. Zapraszamy do przeczytania krótkiej rozmowy z zawodnikiem, który rozpoczyna przygotowania do startu w Londynie.

Maraton w Londynie to jeden z największych i najbardziej prestiżowych biegów na świecie. Jak to się stało, że zostałeś zaproszony do elity sportowej tych zawodów?

- Stało się to za sprawą mojego sponsora, firmy Timex, która jest również partnerem maratonu londyńskiego. Pod koniec ubiegłego roku złożono mi propozycję udziału w tych zawodach, którą przyjąłem bez wahania. To zaszczyt reprezentować nasz kraj w tak prestiżowym biegu.

Jakie nadzieje wiążesz z tym startem?

- Kiedy startuje się w elicie maratonu londyńskiego, trzeba sobie stawiać wysokie cele. Chciałbym osiągnąć wynik w granicach 2 godzin i 10 minut i uzyskać w ten sposób minimum na sierpniowe Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce w Berlinie.

Jak będziesz się przygotowywał do tego startu?   

- W drugiej połowie lutego wyjeżdżam na obóz wysokogórski do Stanów Zjednoczonych. Będę tam przebywał aż do 3 kwietnia. 5 kwietnia mam zaplanowany start kontrolny w półmaratonie w Berlinie. Zaraz potem wyjeżdżam na obóz do Portugalii, skąd wybieram się już bezpośrednio do Londynu.

Do startu w maratonie londyńskim przygotowujesz nie tylko siebie, ale również Tadeusz Węgrzynowskiego, pracownika naukowego Politechniki Warszawskiej…

- Zgadza się. Tadeusz jest zwycięzcą konkursu na wspomnienia z Maratonu Warszawskiego, którego organizatorem był Timex. W nagrodę jedzie do Londynu, a ja pomagam mu w przygotowaniach – opracowałem dla niego specjalny plan treningowy, pokazałem, jak wykonywać wybrane ćwiczenia. Na co dzień doradzam mu i oceniam jego postępy. Celem Tadeusza jest pokonanie trasy maratonu w czasie poniżej 3 godzin i 30 minut. 
Twój Profil

Nie masz konta? Załóż tutaj.

Losowe zdjęcia


© 2009 STIgroup sp. z o.o. | ul. ks. J. Dzierżonia 4; 42-221 Częstochowa | tel. +48 515-263-893