Krejner: Musimy długo trzymać formę

Autor: Informacja Prasowa
Data: 2009-02-02 14:38
Dyscyplina: Kolarstwo torowe
Źródło: PZKol

W piątek męska reprezentacja Polski rozpoczęła na torze w Pruszkowie przygotowania do zawodów z cyklu Pucharu Świata (13-15 lutego w Kopenhadze), które są ostatnią szansą na zdobycie punktów do rankingu UCI. Decyduje on o przydziale miejsc na mistrzostwa świata, które w dniach 25-29 marca odbędą się Pruszkowie. - Po starcie w stolicy Danii będziemy wiedzieli, ilu zawodników możemy wystawić w mistrzostwach świata. Później zapadnie decyzja, kto wystąpi w Pruszkowie - mówi Grzegorz Krejner, trener reprezentacji Polski w konkurencjach sprintu.

- W jakiej formie są w tej chwili reprezentanci Polski?
- W niezłej, choć okres, w którym musimy trzymać wysoką formę, jest bardzo długi. Trzech zawodników startowało w igrzyskach olimpijskich, dodatkowo Maciej Bielecki startował we wrześniowych mistrzostwach Europy w kategorii do 23 lat, które odbyły się też na torze w Pruszkowie. Później już pod koniec października zaczęliśmy starty w Pucharze Świata.

- Mistrzostwa świata w Polsce to dla was dodatkowa mobilizacja?
- Na pewno tak, będziemy chcieli nie zawieść kibiców i pokazać się z jak najlepszej strony. Repre-zentanci Polski są zawodnikami doświadczonymi, mają spory staż w startach w różnych międzynarodowych zawodach. Z pewnością występ przed własną publicznością to dodatkowa presja, ale stres już dawno minął, jesteśmy nastawieni optymistycznie i będziemy walczyć z najlepszymi na świecie.

- Na kogo pan liczy w walce o medale?
- Liczę na sprint drużynowy, Kamila Kuczyńskiego na 1000 m i być może będzie jeszcze jakaś miła niespodzianka w keirinie.

- Jak podoba się panu oddany niedawno do użytku pruszkowski welodrom BGŻ Arena?
- Jeśli chodzi o wygląd - to bardzo mi się podoba. Dla mnie najważniejsza jest jednak część jezdna. W Pruszkowie są dosyć rozległe wiraże, łatwo je pokonywać. Ja osobiście nie jeździłem tu na rowerze, lecz na dernie, którą wspomagam kolarzy przy ćwiczeniach szybkościowych. Wrażenie jest duże, na przykład przy prędkości 80 km na godzinę.

- Nawierzchnia BGŻ Areny sprzyja osiąganiu dobrych wyników?
- Będzie okazja sprawdzić szybkość nawierzchni BGŻ Areny podczas mistrzostw świata. Było kilka wartościowych wyników już podczas wrześniowych mistrzostw Europy, ale w kategorii do 23 lat. Teraz do Pruszkowa przyjadą najlepsi kolarze, więc możemy spodziewać się bardzo dobrych wyników, które potwierdzą, że tor jest szybki.

- Patrząc na uczestników pruszkowskich mistrzostw świata, to zapowiadają się zawody na najwyższym poziomie.
- Przyjedzie plejada zawodników, którzy starowali na igrzyskach olimpijskich. Udział zapowiada Chris Hoy, trzykrotny złoty medalista z Pekinu w konkurencjach sprinterskich. Do Pruszkowa przyjadą najlepsi zawodnicy z całego świata - pierwszy raz na tak wielką imprezę.

- Kolarstwo torowe warto oglądać na żywo, bo to niezwykle widowiskowa dyscyplina sportu.
- Tak, przede wszystkim ze względu na bezpośrednią walkę ramię w ramię. Rowery nie mają hamulców, przerzutek, zawodnik musi cały czas pedałować. Walka bark w bark powoduje, że zdarzają się również upadki. Trenerzy i zawodnicy chcieliby oczywiście unikać takich sytuacji, ale są one często niezależne od nas.

 
Twój Profil

Nie masz konta? Załóż tutaj.

Losowe zdjęcia


© 2009 STIgroup sp. z o.o. | ul. ks. J. Dzierżonia 4; 42-221 Częstochowa | tel. +48 515-263-893