PlusLiga: Wygrana Jadaru za trzy punkty

Autor: Anna Nowicka
Data: 2009-02-01 21:23
Dyscyplina: Plus Liga (PLS)
Źródło: Informacja własna

Bez Łukasza Kadziewicza i Bojana Janicia gdańszczanie rozegrali spotkanie z Radomiem, które skończyło się gładkim zwycięstwem gospodarzy. Trefl nie postawił trudnych warunków radomianom, a konsekwentna gra podopiecznych trenera Sucha pozwoliła im na umocnienie się na ósmej pozycji w tabeli.

Już na początku meczu drużyna z Radomia objęła kilkupunktowe prowadzenie po skutecznych atakach Pawlińskiego. Bardzo dobra gra Jadaru i proste błędy popełnione przez zespół z Gdańska spowodowały, że przewaga wzrosła jeszcze bardziej. W końcowej fazie seta podopieczni trenera Strumiło zdołali zniwelować część strat, jednak w pierwszej partii wygrali gospodarze (25:20).

Kolejna odsłona była bardzo wyrównana, o wyniku zadecydowała dopiero końcówka. Żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać więcej niż dwa punkty przewagi, dopiero przy stanie 22:22 w ataku pomylił się Owczarski i szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Radomia (25:23).

Trzecia partia była tylko formalnością. Radomianie nie pozwolili na zbyt wiele swoim rywalom i od początku kontrolowali przebieg seta. Świetna forma Hernandeza pomogła w odniesieniu zwycięstwa, za co Kubańczyk został wybrany MVP meczu.

Jadar Radom - Trefl Gdańsk 3:0 (25:20, 25:23, 25:18)
 
Jadar Radom: Salas, Owczarski, Pawliński, Hernandez, Kosok, Terlecki, Stańczak (libero) oraz Maciończyk, Domonik
 
Trefl Gdańsk: Winnik, Serafin, Szulik, Kruk, Zanuto, Stancelewski, Samardzić (libero) oraz Skoryj, Bednaruk, Kocik, Świrydowicz

 
Twój Profil

Nie masz konta? Załóż tutaj.

Losowe zdjęcia


© 2009 STIgroup sp. z o.o. | ul. ks. J. Dzierżonia 4; 42-221 Częstochowa | tel. +48 515-263-893