Polska z brązowym medalem Mistrzostw Świata!

Autor: Olga Kabała
Data: 2009-02-01 16:50
Dyscyplina: Piłka ręczna
Źródło: Informacja własna

Polacy po bardzo dobrym spotykaniu pokonali reprezentację Dani, zapewniając sobie tym samym miejsce na podium Mistrzostw Świata! Formą olśniewał dziś Karol Bielecki. Nasz rozgrywający napisał na swoim koncie 11 bramek.

Od ataku rozpoczęli Duńczycy, jednak agresywna gra w obronie biało-czerwonych przyniosła rywalom rzut karny. Błędy w komunikacji naszej drużyny, prowadziły do utraty piłki, co z kolei przekładało się na niekorzystny wynik. Pierwszą bramkę dla Orłów pod koniec 5. minuty w indywidualnej akcji zdobył Mariusz Jurasik.  W dalszym ciągu fenomenalną dyspozycję potwierdzał Sławomir Szmal, niezaprzeczalnie najlepszy zawodnik naszej reprezentacji. Gra obu zespołów była niezwykle zacięta, jednak to nasi rywale wykazywali się dużo większą skutecznością zarówno w ataku jak i defensywie. Ponownie wyróżniającą się postacią na boisku był Christiansen. Dość dobrze na kole spisywał się Bartłomiej Jaszka, rozprawiając się z blokującymi Mistrzami Europy. Niepokoić mogły niewykorzystywane okazje do wykonywania celnych rzutów, pomimo gry w podwójnej przewadze! Z minuty na minutę gra wicemistrzów świata wyglądała coraz ciekawiej. Mocne krycie naszej obrony pozwoliło na wyprowadzenie niewielkiej przewagi, lecz pomimo tego kapitalnymi zagraniami popisywał się Hansen. Znakomicie rozegrana akcja w ostatniej minucie spotkania powiększyła przewagę do 3 punktów!

Przebieg I połowy: 1:0, 2:0, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4, 6:5, 7:5, 7:6, 7:7, 8:7, 8:8, 8:9, 9:9, 9:10, 10:10, 10:11, 10:12, 11:12, 11:13, 11:14

W drugą połowę świetnie wszedł Bartek Jaszka, na co szybkim rzutem odpowiedział zespół duński. Kapitalny przechwyt piłki w wykonaniu młodego obrotowego zakończył  się bolesnym urazem zawodnika, co wymusiło pojawienie się na parkiecie Damiana Wleklaka. Cieszyć dziś mogła znacznie lepsza niż w poprzednich spotkaniach forma Karola Bieleckiego. Nasz rozgrywający zapisywał na swoim koncie  bardzo dobre zagrania, pozytywnie wpływające na jego statystyki. Wyśmienite techniczne zagrania Tłuszyńskiego i wielka siła Bieleckiego w połączeniu ze szczelną obroną naszej ekipy przynosiła oczekiwane efekty. Bardzo niewygodna dla Polaków obrona 5-1, jaką grali nasi przeciwnicy, znacznie utrudniała efektywne wykonywanie rzutów, co z kolei wykorzystywali podopieczni trenera Wilberga.  Niepokojąco wyglądała coraz większa skuteczność Hansena. Zawodnik nic nie robił sobie z polskiej obrony i pewnie zdobywał cenne dla Danii bramki. Piękna interwencja Sławomira Szmala rozpoczęła genialną naszych Orłów. Świetne czucie w ofensywie naszych szczypiornistów doprowadziło do dynamicznego powiększania przewagi. Nerwowe zachowanie rywali obrazowało wielkie rozgoryczenie związane z oddalającym się brązowym medalem Mistrzostw Świata. Świetny gol Bartka Jureckiego i obrona Szmala zakończyły nasze ostatnie spotkanie. Mamy medal!

Przebieg II połowy: 11:15, 12:15, 13:15, 13:16, 14:16, 14:17, 15:17, 15:18, 15:19, 15:20, 15:21, 16:21, 17:21, 17:22, 18:22, 19:22, 19:23, 20:23, 21:23, 21:24, 22:24, 22:25, 22:26, 22:27, 22:28, 22:29, 23:29, 23:30, 23:31

Najlepszy zawodnik spotkania- Karol Bielecki

Dania - Polska 23:31 (11:14)

Polska: Szmal, Malcher - B.Jurecki, Siódmiak, Jurasik, Kuchczyński, Tłuczyński, Gliński, M.Lijewski, K.Lijewski, Jaszka, Wleklak, M.Jurecki, Bielecki

Twój Profil

Nie masz konta? Załóż tutaj.

Losowe zdjęcia

© 2009 STIgroup sp. z o.o. | ul. ks. J. Dzierżonia 4; 42-221 Częstochowa | tel. +48 515-263-893