Czy Polska awnasuje do półfinałów MŚ?

Autor: Maciej Mazurek
Data: 2009-01-26 20:20
Dyscyplina: Piłka ręczna
Źródło: wp.pl

Sytuacja jest nieco skomplkowana i najgorzej, ze awans Polaków zależy nie tylko od nich samych. Co musi się stać, by Polacy awansowali do półfinału mistrzostw świata w piłce ręcznej? Są dwa warunki, które muszą zostać spełnione. Biało-czerwoni muszą pokonać Norwegię, a w spotkaniu Dania - Niemcy nie może paść remis. Rozważmy różne możliwości zakończenia rywalizacji w grupie II.

Wariant 1: Polska pokonuje Norwegię, w meczu Dania - Niemcy nie pada remis - z grupy z 2. miejsca wychodzą Polacy, z pierwszego Duńczycy lub Niemcy (w zależności od tego, kto wygra). Biało-czerwoni w półfinale wpadają najprawdopodobniej na Francuzów, pierwsza drużyna grupy II na Chorwatów.

Wariant 2: Polska pokonuje Norwegię, mecz Dania - Niemcy kończy się remisem - z grupy wychodzą Duńczycy i Niemcy, którzy mają tyle samo punktów co Polacy, ale lepszy bilans bramkowy i wygrany bezpośredni mecz (30:23).

Wariant 3: Polska przegrywa z Norwegią, w mecz Dania - Niemcy wygrywają Duńczycy - do kolejnej fazy awansują Dania i Norwegia.

Wariant 4: Polska przegrywa z Norwegią, w meczu Dania - Niemcy wygrywają Niemcy. Do kolejnej fazy awansują mistrzowie świata oraz ten zespół z dwójki Norwegia-Dania, który ma lepszy bilans bramkowy.

Wariant 5:
Polska przegrywa z Norwegią, w meczu Dania - Niemcy jest remis. Do półfinałów awansują Duńczycy i Norwegowie.

Mecz Polska - Norwegia jest ostatnim spotkaniem dnia we wtorek. Z punktu widzenia Polaków to bardzo dobrze. Duńczycy mogą zagrać na remis, który w zupełności im wystarcza, by osiągnąć półfinał. Niemcy muszą uważać, gdyż w przypadku wygranej Norwegii kunktatorstwo może okazać się dla nich zgubne. 
Twój Profil

Nie masz konta? Załóż tutaj.

Losowe zdjęcia


© 2009 STIgroup sp. z o.o. | ul. ks. J. Dzierżonia 4; 42-221 Częstochowa | tel. +48 515-263-893