Data: 2009-01-09 23:19
Dyscyplina: Plus Liga (PLS)
Źródło: Informacja własna

logo: Polkomtel S.A.
Niewiele ponad godziny potrzebowali zawodnicy z Bełchatowa, aby pokonać bardzo źle grający zespół z Olsztyna. Podopieczni trenera Sordyla nie postawili żadnego oporu, atmosfera w drużynie była bardzo nerwowa, a bezradność w każdym elemencie trwała prawie przez cały mecz. Bełchatowianie wykorzystali niemoc gości z Warmii i Mazur gładko wygrywając spotkanie 3:0.

Pierwszy set:
Pierwszą akcję zakończył Antiga przedzierając się przez potrójny blok rywali. Trzeci punkt dla swojej drużyny zdobył Wlazły, a kolejne „oczko” na konto Bełchatowa zapisał Szymański atakując w antenkę (6:2). Na pierwszej przerwie technicznej było 8:4 dla podopiecznych trenera Castellaniego. Przewaga gospodarzy była coraz większa, olsztynianie nie kończyli ataków, a przeciwnicy bezlitośnie wykorzystywali kontry (13:7). Na drugą przerwę techniczną drużyna z Olsztyna schodziła z sześciopunktową stratą (10:16). Błąd przejścia przez linię drugiego metra przy ataku popełnił Szymański, zablokowany został Siezieniewski i bełchatowianie prowadzili 21:10. W końcowej fazie seta olsztynianie nie zmienili obrazu swojej gry i po autowym ataku Siezieniewskiego Skra wygrała 25:15.

Drugi set:
Błąd w zagrywce Możdżonka rozpoczął drugą odsłonę meczu. Podobnie jak w pierwszej partii już na początku seta Skra odskoczyła na kilka punktów (6:2). Do przerwy technicznej podopiecznym trenera Sordyla nie udało się zrobić przejścia (2:8). W polu serwisowym stanął Daniel Pliński i wprowadzając do gry bardzo trudne piłki spowodował duże zamieszanie w zespole AZSu. Grzyb zapisał na koncie Olsztyna 4 punkt skutecznie atakując ze środka (4:12). Na drugiej przerwie technicznej wysokie prowadzenie nadal miała Skra (16:6). Olsztynianie nie potrafili sforsować bełchatowskiego bloku, większość ich ataków była blokowana lub podbijana, co deprymowało olsztyńskich siatkarzy jeszcze bardziej. Końcówka również należała do Skry, która brylowała w każdym elemencie popisując się coraz lepszymi zagraniami. Set zakończył się asem serwisowym Dawida Murka (25:13).

Trzeci set:
Trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia gospodarzy 6:0. Pierwszy punkt olsztynianie zdołali zdobyć po ataku Józefackiego. Na przerwie technicznej było 8:2 dla Mistrzów Polski. Asem serwisowym popisał się Antiga. Józefacki przedarł się przez bełchatowski blok i zdobył trzeci punkt dla AZSu. Na drugiej przerwie technicznej podopieczni trenera Castellaniego prowadzili 16:9 po sytuacyjnej wystawie Plińskiego i świetnym ataku z drugiej linii Murka. Ostatnia faza meczu przebiegała pod kontrolą Skry, która regularnie zdobywała punkty przybliżając się do zwycięstwa. Bardzo dobrze zaprezentowali się zmiennicy, Bąkiewicz i Jarosz skutecznie atakowali i blokowali, a popularny „Bąku” zakończył spotkanie obijając olsztyński blok (25:17).

Nagrodę MVP otrzymał środkowy Skry – Daniel Pliński.

Skra Bełchatów – AZS Olsztyn 3:0 (25:15, 25:13, 25:17)

Skra Bełchatów: Wlazły, Murek. Falasca, Pliński, Możdżonek, Antiga, Gacek (L) oraz Dobrowolski, Kurek, Jarosz, Bąkiewicz
AZS Olsztyn: Zagumny, Szymański, Kunnari, Kowalczyk, Grzyb, Siezieniewski, Andrzejewski (L) oraz Józefacki, Oczko, Wawrzyniak

Twój Profil

Nie masz konta? Załóż tutaj.

Losowe zdjęcia

© 2009 STIgroup sp. z o.o. | ul. ks. J. Dzierżonia 4; 42-221 Częstochowa | tel. +48 515-263-893