Dziś jest poniedziałek, 22.12.2008, 21:45

Logo SwiarSportu.pl
ISSN: 1895-7021

:: REKLAMA :::: REKLAMA ::


 
Menu
Redakcja
 
Serwis informacyjny 24h

Nicholls i Watt oficjalnie we Wrocławiu

, 18.12.2008 @ 18:11

{ Żużel }

Scott Nicholls i Davey Watt zostali przedstawieni na dzisiejszej konferencji prasowej WTS-u Wrocław jako nowi zawodnicy wrocławskiego zespołu. - Naszym celem jest walka o czwórkę i o medal - tak określił założenia na nadchodzący sezon trener Atlasu, Marek Cieślak.W konferencji wzięli udział: szefostwo WTS, prezes Krystyna Kloc, wiceprezes Artur Jackowski; Waldemar Biskup, dyrektor zarządcy Stadionu Olimpijskiego; trenerzy Atlasu: Marek Cieślak, Mariusz Cieśliński i Dariusz Śledź oraz zawodnicy Daniel Jeleniewski Tomasz Jędrzejak i Maciej Janowski.

 

Na początku głos zabrał Marek Cieślak i przedstawił skład na nadchodzący sezon. Następnie Mariusz Cieśliński opowiedział o cyklu przygotowawczym, a niedługo potem Dariusz Śledź poinformował o zmianach w regulaminie. Chwilę potem wewnętrzne struktury klubu omówiła Krystyna Kloc, a na koniec Waldemar Biskup przedstawił plan przebudowy toru i modernizacji Stadionu Olimpijskiego.

 

Konferencja rozpoczęła się od przedstawienia nowego składu zespołu, o którym opowiedział trener Marek Cieślak. Potwierdziły się doniesienia o kontraktach Scotta Nichollsa i Davey'ego Watta z wrocławską drużyną na przyszły sezon. Zatem kadra zespołu przedstawia się następująco: Jason Crump, Scott Nicholls, Tomasz Jędrzejak, Davey Watt, Daniel Jeleniewski, Maciej Janowski, Benjamin Baker oraz Maciej Łozowicki, który uzyskał licencję we wrześniu tego roku. Marek Cieślak podkreślił, że w tym roku cel jest ambitny, a mianowicie zespół ma powalczyć o pierwszą czwórkę. Zapytany o słabą dyspozycję Scotta Nichollsa w tym sezonie w barwach Marmy Polskie Folie Rzeszów, stwierdził, że Scott dorósł do tego, aby robić wyniki. Odrzucił starty w Elite League i chce startować w ligach, na których mu najbardziej zależy, czyli w polskiej i szwedzkiej oraz w Grand Prix. Rozmawiałem z Jasonem Crumpem o nowym składzie i on również jest z niego zadowolony. Wspólnie stwierdziliśmy, że słabsza dyspozycja w tym sezonie zarówno Scotta Nichollsa jak i Davey'ego Watta wynikała z tego, że drużyna nie posiadała lidera. Oni nie byli w stanie przyjąć na siebie takiej odpowiedzialności, a brak lidera w drużynie bardzo ją osłabia, gdyż inni zawodnicy nie mają do kogo przyrównywać swojej jazdy. My takiego lidera posiadamy, jest nim Jason i to na nim będziemy opierać nasz skład.

Następnie głos zabrał Mariusz Cieśliński, trener do spraw ogólnorozwojowych. Przybliżył pokrótce system treningowy zawodników, przygotowujący ich do kolejnego sezonu. W dniach od 25 stycznia do 5 lutego odbędzie się zgrupowanie kadry w Cetniewie, w którym wezmą udział także obcokrajowcy.

Prezes Wrocławskiego Towarzystwa Sportowego, Krystyna Kloc poinformowała, że zarząd klubu jest w przededniu tworzenia nowych struktur w Spółce Akcyjnej. Byliśmy jednym klubem w Polsce, który nie sprzedał udziałów w spółce. W tym roku zdecydowaliśmy się jednak na ich sprzedaż. Zarząd, który powstanie, będzie opierał się na sześciu podmiotach, posiadających 15% udziałów i dwóch podmiotach z 5% udziałami w spółce. Wszystkie osoby, które zdecydowały się na ich zakup, są powiązane z wrocławskim speedway'em. Przewidujemy również zatrudnienie nowej osoby na stanowisku prezesa spółki. Osoba ta jest już wybrana, ale na razie mogę zdradzić tylko tyle, że jest ona profesjonalnym menadżerem. Wszystkie te osoby zostaną przedstawione na specjalnej konferencji. W tej chwili ujawnię tylko tyle, że ja będę jednym z akcjonariuszy spółki.

Poruszona została również kwestia zapowiedzianego remontu Stadionu Olimpijskiego. Działania oprą się o zadaszenie trybun, zmianę oświetlenia, wymianę i zwiększenie liczby siedzeń oraz modernizację toru. Prace będą prowadzone etapami. Bardzo ważnym punktem w modernizacji toru jest wprowadzenie systemu odwadniania toru i parku maszyn, które były notorycznie zalewane przez padający deszcz i był duży problem z ich osuszaniem. Wszystkie prace modernizacyjne mają potrwać całą zimę. Również siedziba klubu, mieszcząca się dotychczas przy ul. Mickiewicza, ma zostać przeniesiona na Stadion Olimpijski, by ułatwić zawodnikom i mechanikom pracę. W chwili obecnej jest wybierane miejsce, które może zostać zagospodarowane.

Włodarze klubu zapowiedzieli także chęć powrotu do walki o organizację największych imprez żużlowych, w tym Grand Prix. W tej chwili cała uwaga skupia się na remoncie stadionu, jednak jak zauważyła Pani Prezes Krystyna Kloc na stadionie nie może odbywać się tylko liga. Będziemy starali się powrócić do walki o Grand Prix oraz stawać do przetargów o inne imprezy żużlowe.

We Wrocławiu z powodzeniem zaczęła się także rozwijać szkółka żużlowa. Sztab szkoleniowy podkreśla jednak, że nie powinno się iść na ilość, tylko na jakość. Dariusz Śledź, menedżer i kierownik drużyny oświadczył, iż na wiosnę o uzyskanie licencji będzie się starało prawdopodobnie dwóch adeptów szkółki. Zapytany o to, czy pojawiają się jakieś chętne kobiety do startów, zaprzeczył, jednak stwierdził, że prawdopodobnie obecność płci przeciwnej jako rywala w stratach motywowałaby chłopców do lepszej jazdy.


Źródło: speedway.info.pl

Wersja do drukuPozostałe informacje:

[22-12-08, 11:45] WTS Atlas Wrocław życzy Wesołych Świąt
[21-12-08, 22:13] Poznańskie wzmocnienia
[21-12-08, 22:11] Nowa nawierzchnia na torze w Gdańsku
[21-12-08, 22:10] Adam Skórnicki w Gdańsku
[18-12-08, 10:23] Unia pojedzie z Ekstraligowcami
[18-12-08, 10:22] Karnety w Grodzie Bachusa
[16-12-08, 14:07] Grand Prix w Lesznie do 2012 roku
[16-12-08, 14:07] BSI Speedway zmienia godzinę zawodów GP Wielkiej Brytanii
[14-12-08, 01:26] Stal Gorzów bez trenera
[14-12-08, 01:22] Billy Hamill kończy karierę

 
Partnerzy serwisu:

Zapraszamy na...
nonstop
Nasz Patronat:
AZS PW Cycling Team

Ariel Rally Team

Felietony
Rozmowy z...


 

Copyright © 2005-2007 STIgroup. All Rights Reserved.
SportFoto.pl | Bilety lotnicze | Wycieczki | Sport Katalog | Mapy, Plany, Atlasy |
Listwy do glazury
aHref | Katalog