Dziś jest poniedziałek, 22.12.2008, 21:38

Logo SwiarSportu.pl
ISSN: 1895-7021

:: REKLAMA :::: REKLAMA ::


 
Menu
Redakcja
 
Serwis informacyjny 24h

Mazowiecki Bank Regionalny wspiera chorych na cukrzycę

Małgorzata Szczepańska, 18.12.2008 @ 10:39

{ Bieganie }

11 stycznia 2009 roku, podczas Wielkiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie, odbędzie się trzecia już edycja biegu „Policz się z cukrzycą”. Sponsorem wydarzenia po raz kolejny został Mazowiecki Bank Regionalny.


Mazowiecki Bank Regionalny już po raz trzeci będzie brał udział w biegu „Policz się z cukrzycą”. Impreza ta każdego roku przyciąga wiele osób, które dobrze wiedzą, że aktywny tryb życia pomaga ludziom dotkniętym tą chorobą. W poprzednim biegu wzięło udział kilka tysięcy uczestników, a nasz bank ufundował puchar dla najmłodszego i najstarszego biegacza – mówi Danuta Kowalczyk, prezes zarządu Mazowieckiego  Banku Regionalnego S.A. w Warszawie. - W tym roku także chcemy ufundować nagrody, żeby przyciągnąć na start biegu jak największą ilość zawodników. Cieszę się, że nasz bank może wesprzeć tak cenną inicjatywę, która ma pomóc tysiącom diabetyków w naszym kraju.

 

Bieg jest częścią akcji „Policz się z cukrzycą” mającej na celu zwrócenie uwagi mediów i opinii publicznej na problemy niemal dwumilionowej społeczności polskich diabetyków.

 

Mamy nadzieję przekonać w ten sposób wszystkich producentów żywności w Polsce do umieszczania na opakowaniach swoich produktów informacji pozwalających osobom chorym na cukrzycę odpowiednio dawkować sobie insulinę. Byłoby to dla nich ogromne ułatwienie życia – mówi Jurek Owsiak.

 

Zapisy do biegu, którego trasa prowadzi głównymi ulicami Warszawy, trwają na oficjalnej stronie www.wosp.org.pl. Tam też znajdują się wszelkie niezbędne informacje dotyczące wydarzenia.

 
Informacja o Mazowieckim Banku Regionalnym


Mazowiecki Bank Regionalny S.A. w Warszawie jest jednym z trzech działających w kraju banków zrzeszających. Powstał w roku 1996. Obecnie zrzesza 77 banków spółdzielczych z terenu środkowej i północno-wschodniej Polski. Poza działalnością zrzeszeniową na rzecz banków spółdzielczych prowadzi działalność komercyjną w oparciu o siedem oddziałów  operacyjnych. Jest nowoczesnym i dynamicznie rozwijającym się bankiem uniwersalnym. Łącznie ze zrzeszonymi bankami spółdzielczymi dysponuje siecią blisko 500 placówek i ponad 200 bankomatów.


Podstawowym zadaniem MR Banku jest tworzenie warunków do dalszego rozwoju zrzeszonych banków spółdzielczych oraz własna działalność komercyjna. Bogata oferta produktowa banku dostosowana jest zarówno do klientów indywidualnych i korporacyjnych – przedsiębiorców, rolników i jednostek samorządu terytorialnego. Mogą oni korzystać z szerokiej gamy nowoczesnych usług i produktów bankowych, mając jednocześnie zapewnioną sprawną obsługę i wysoką jakość świadczonych usług. Bank oferuje m.in. prowadzenie rachunków dla klientów indywidualnych (w tym rolników) i przedsiębiorców, udzielanie kredytów, lokaty i karty bankowe, ubezpieczenia i fundusze inwestycyjne.


 


 Źródło: Informacja Prasowa

Wersja do drukuPozostałe informacje:

[06-12-08, 11:29] Ruszyły zapisy do "Biegu Policz się z Cukrzycą" !
[21-11-08, 12:14] Sport Evolution dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
[13-11-08, 11:22] Udane starty RafaŁa Wójcika
[11-11-08, 02:25] Sport w dniu Święta Niepodległości
[31-10-08, 09:40] Czołowi polscy biegacze w Grodzisku Mazowieckim
[21-08-08, 18:26] To był bieg tylko dla największych twardzieli
[09-08-08, 01:03] Bieg Katorżnika już za tydzień!
[02-08-08, 13:31] Trwają zapisy do Maratonu Wrocław
[25-06-08, 12:43] Pobiegną po Puchar Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego
[13-06-08, 17:09] Timex funduje wyjazd na maraton w Londynie

 
Partnerzy serwisu:

Zapraszamy na...
nonstop
Nasz Patronat:
AZS PW Cycling Team

Ariel Rally Team

Felietony
Rozmowy z...


 

Copyright © 2005-2007 STIgroup. All Rights Reserved.
SportFoto.pl | Bilety lotnicze | Wycieczki | Sport Katalog | Mapy, Plany, Atlasy |
Listwy do glazury
aHref | Katalog