Serwis informacyjny 24h

Plus Liga: Zwycięstwo rzeszowian za 3 punkty

Olga Kabała, 05.12.2008 @ 20:03

{ Siatkówka }

Po bardzo dobrym spotkaniu siatkarze ASSECO Resovii Rzeszów wygrali z KS Jastrzębskim Węglem 3:1, wywożąc z trudnego terenu cenne 3 punkty. Dzisiejsze spotkanie obfitowało w kapitalne bloki zarówno drużyny zwycięskiej jak i gospodarzy.

Pierwszy set

Pierwszy punkt po nieskutecznym ataku Roberta Prygla powędrował nas konto rzeszowian. Goście prezentowali szybką, kombinacyjną grę, którą umożliwiało perfekcyjne przyjęcie. Już przed pierwszą przerwą mieliśmy okazję zaobserwować 3 asy serwisowe. Oba teamy pokazywały cały wachlarz swoich umiejętności, bardzo pozytywnie wpływających na poziom spotkania. Świetny blok gości pozwalał na odrabianie niewielkich strat. Bezsprzecznie wielkie pole do popisu mieli dziś środkowi gospodarzy, na co bardzo szybko odpowiadali ich via'a'vis. Na drugiej przerwie jastrzębianie prowadzili 16:14. Błędy popełniane przez podopiecznych Ljubo Travicy, niemalże uniemożliwiały uzyskanie przewagi, prowadzącej do zwycięstwa w inauguracyjnej partii. W decydującej fazie seta zespoły prezentowały niezwykle ambitną grę zarówno w obronie jak i w ataku. Koncentracja i zimna krew w połączeniu z solidnym siatkarskim warsztatem pozwoliła gościom odmienić oblicze seta. Autowy atak Rafy doprowadził do przegranej Jastrzębskiego Węgla 23:25.

Przebieg punktowy:0:1, 2:3, 5:5, 8:6, 10:9, 12:12, 16:14, 17:16, 19:19, 22:22, 23:24, 23:25

Drugi set

Pobudzeni zwycięstwem w pierwszej partii zawodnicy Asseco Resovii, kontynuowali swoją dobrą grę. Świetna gra w obronie Krzysztofa Ignaczaka bez wątpienia mogła robić niemałe wrażenie. Jastrzębianie z minuty na minutę grali coraz lepiej, co odzwierciedlał korzystny dla gospodarzy wynik. Podopieczni trenera Santillego zdecydowanie poprawili grę na bloku, zaś rzeszowianie popełniali zdecydowanie więcej błędów. Coraz większa ilość kombinacji grana przez Nico Freriksa, okazywała się skuteczną bronią na lekko rozbitych przeciwników. Pogorszył się element zagrywki. Zarówno siatkarze zagrywający flotem, jak i Ci podejmujący ryzyko silnym serwisem, popełniali niezliczoną ilość błędów. Dominacja gospodarzy w grze przy siatce napawała optymizmem w perspektywie kolejnych odsłon tego spotkania. Kompletnie rozbity zespół z Podkarpacia, nie był w stanie odrobić strat wynikających z nieskutecznej gry, co przyniosło porażkę 19:25.

Przebieg punktowy: 0:1, 2:3, 3:5, 6:6, 8:6, 10:6, 13:9, 15:12, 17:13, 21:17, 22:19, 24:19, 25:19

Trzeci set

Błąd w ataku Samici przyniósł pierwsze oczko dla podopiecznych trenera Travicy. Pomimo wciąż dość dobrej gry gospodarzy, przeciwnicy nie spuszczając głów grali swoją solidną siatkówkę. Bardzo skuteczny w dzisiejszym spotkaniu był Łukasz Perłowski, do którego wędrowało wiele piłek przy dobrym przyjęciu zawodników znajdujących się w drugiej linii. Niestety dla całej drużyny przeciwną postawę prezentował w tym secie Ivan Ilić. Zawodnik miewał ogromne problemy z gubieniem bloku, co z kolei przekładało się na skuteczność ataku. Decydującym elementem w dzisiejszej rywalizacji okazał się blok. Ta z drużyn, która zdobywała większą ilość punktów tym elementem dyktowała warunki gry. Kapitalna zagrywka Miko Oivanena przyniosła ASSECO 22 punkt. Złe przyjęcie po stronie Jastrzębskiego skutecznie naprawiał Robert Prygiel, co jednak nie wystarczyło by odnieść upragnione zwycięstwo.