Serwis informacyjny 24h

Zabrakło skuteczności

Hubert Staśkiewicz, 05.12.2008 @ 13:50

{ Piłka nożna }

W meczu 4. kolejki fazy grupowej Pucharu UEFA Lech Poznań po bardzo dobrym występie zremisował na własnym stadionie z Deportivo La Coruna 1:1.

Ten pojedynek Kolejorz rozpoczął najgorzej, jak tylko mógł. Już w drugiej minucie lechici stracili (niestety po raz kolejny w tej rundzie) frajerskiego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, futbolówka wpadła wprost pod nogi Daniela Colloto, który z kilku metrów pokonał Ivana Turinę. Gospodarze długo nie byli w stanie otrząsnąć się po stracie bramki. Poznaniacy mieli problemy z wyjściem z własnej połowy, nie stosowali pressingu, za mało poruszali się po boisku, brakowało im celności. Ponadto zostawiali sporo luzu drużynie z Hiszpanii, w której dominowała płynność, lekkość i łatwość rozgrywania piłki ze względu na ich wspaniałe wyszkolenie techniczne. Jednak przewaga w środku pola Deportivo nie przynosiła żadnych efektów w postaci chociażby oddania celnego strzału na bramkę Lecha. Niebiesko-biali, by wygrać, musieli zmienić swoje poczynania na boisku. By tak się stało, należało grać twardo, szybko, walecznie. Należało zepchnąć rywala na jego połowę i narzucić mu swój styl gry. I tak właśnie KKS prezentował się od 41 minuty do samego końca tego spotkania. W wyżej wspomnianej minucie Kolejorz wyrównał po rewelacyjnej akcji. Manuel Arboleda fantastycznie przedarł się na połowę rywala, po rozegraniu piłki z Semirem Stiliciem, podał do Hernana Rengifo, który będąc w sytuacji sam na sam z golkiperem gości, nie miał problemów z umieszczeniem jej siatce. Lechici jeszcze przed przerwą mogli objąć prowadzenie, ale swoich doskonałych okazji nie wykorzystali Stilić i Rengifo oraz bliski szczęścia po uderzeniu z dystansu był Jakub Wilk.

Po zmianie stron gospodarze bezapelacyjnie dominowali na placu gry. Kolejorz stworzył mnóstwo sytuacji. Niestety, przy większości z nich zawodnicy Lecha zachowali się dość niechlujnie, brakowało im precyzji oraz zimnej krwi, a przy innych nie mieli po prostu szczęścia lub kapitalnie spisywał się Daniel Aranzubia. W 63 minucie instynktownie nogą odbił on huknięcie Wilka z kilku metrów, a parę chwil później po strzale Stilicia z rzutu wolnego wyciągnął piłkę z samego „okienka" bramki. Swoich sytuacji, będąc wyśmienicie ustawieni w polu karnym nie wykorzystali również Rafał Murawski, Arboleda, Rengifo i po raz kolejny Stilić. Któraś z tych akcji powinna zostać wykorzystana. A tak pojedynek zakończył się remisem 1:1.