Serwis informacyjny 24h

IO: Zwycięstwo piłkarzy ręcznych nad Koreą

Patrycja Cychner, 22.08.2008 @ 10:35

{ Piłka ręczna }

Polscy piłkarze ręczni w dzisiejszym meczu pokonali reprezentacje Korei 29:26 (15:14). 24 sierpnia podopieczni Bogdana Wenty zagrają o 5 miejsce w Turnieju Olimpijskim z Rosją.

Obie ekipy spokojnie „weszły” w mecz. Na początku żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi punktowej. Z biegiem czasu nasza reprezentacja zaczęła grać lepiej w obronie i przeprowadzała skuteczne kontrataki. Prowadzenie trzema bramkami (10:7) trochę rozluźniło Polaków. Koreańczycy radzili sobie dość dobrze i odrobili straty do jeden bramki. Pierwsza połowa to prowadzenie Polski 15:14.

W drugiej połowie na pierwszą bramkę musieliśmy czekać aż cztery minuty. Rywale „biało czerwonych” od początku grali twardo i doprowadzili do remisu po 16. Nasi reprezentanci nie zamierzali odpuścić i konsekwentnie grali do końca. Dobra postawa Sławka Szmala oraz jego kolegów sprawiła, że Polska mogła spokojnie dograć spotkanie. Cały mecz zakończył się zwycięstwem Polski 29:26.

Polska - Korea Południowa 29:26 (15:14)

Polska: Sławomir Szmal, Marcin Wichary - Mariusz Jurasik 7, Bartosz Jurecki 6, Grzegorz Tkaczyk 4, Michał Jurecki 3, Krzysztof Lijewski 2, Artur Siódmiak 2, Tomasz Tłuczyński 2 (1 z karnego), Mateusz Jachlewski 1, Paweł Piwko 1, Karol Bielecki 1, Bartłomiej Jaszka, Marcin Lijewski

Źródło: własne/bracia-lijewscy.prv.pl

Wersja do druku

Pozostałe informacje:

[24-08-08, 18:39] IO: Wygrana Polski na zakończenie turnieju
[20-08-08, 11:11] IO: Koniec walki o medale szczypiornistów
[18-08-08, 17:20] IO: Polska remisuje z Francją. "Biało-czerwoni" na drugim miejscu w grupie.
[16-08-08, 14:34] IO: Polacy pokonują Chorwację
[14-08-08, 06:27] IO: Wygrana w kiepskim stylu. Polscy szczypiorniści w ćwierćfinale!
[12-08-08, 13:44] IO: Przegrali na własne życzenie
[10-08-08, 19:53] IO: Wypowiedzi po meczu Chiny- Polska
[10-08-08, 15:02] IO: Wygrana Polaków w pierwszym meczu
[29-07-08, 17:41] Porażka szczypiornistów
[19-07-08, 16:08] Do Chorwacji bez Bieleckiego