Serwis informacyjny 24h

Wisła Kraków Mistrzem Młodej Ekstraklasy

Danuta Górniak, 20.05.2008 @ 13:47

{ Piłka nożna }

Dopiero w ostatnim meczu sezonu 2007/2008 piłkarze Wisły Kraków zapewnili sobie mistrzowski tytuł. W Krakowie - po dramatycznym spotkaniu - młodzi zawodnicy „Białej Gwiazdy” pokonali Koronę Kielce 1 do 0

Ten mecz piłkarze obu zespołów długo będą wspominać. Stawką było Mistrzostwo Młodej Ekstraklasy. Przed ostatnią kolejką Korona była liderem rozgrywek i wyprzedzała w tabeli Wisłę zaledwie o jeden punkt. Przyjezdnym do pełni szczęścia wystarczał więc remis. Jednak w 93 minucie zawodnik gospodarzy Kamil Jeleń (pojawił się na boisku w 77 minucie zmieniając Krasnodębskiego) strzelił gola na wagę trzech punktów i tytułu mistrzowskiego!

Wisa Kraków – Korona Kielce 1:0 (0:0).
Bramka: 1:0 Kamil Jeleń (93). Wisła: Jarosiński – Krasnodebski (77. Jeleń), Jacek, Rosłoń, Rygielski – Burliga, Kubowicz, Mączyński, Jarosz (61. Janik) – Dawidowski, Smółka (71. Batko). Korona: Misztal – Rożej, Król, Szajna, Mójta – Kiełb, (75. Kaczmarek), Wilk, Radulj, Kasztelan – Michałek (51. Kal), Fundakowski (91. Strzębski).

Wisła Kraków została pierwszym triumfatorem rozgrywek Młodej Ekstraklasy. Tytuł wicemistrzowski dla Kolportera Korony Kielce, a trzecie miejsce dla Cracovii Kraków.

Źródło: Ekstraklasa S.A