Serwis informacyjny 24h

ME piłkarzy ręcznych: Polska - Norwegia 24:24

Olga Kabała, 22.01.2008 @ 21:19

{ Piłka ręczna }

Polska reprezentacja zremisowała z reprezentacją Norwegii 24:24 przegrywając po pierwszej połowie 12:13. Początek spotkania zapowiadał spokojną wygraną podopiecznych Bogdana Wenty, jednak boisko szybko zmieniło oblicze tego spotkania.

Na początku pierwszej połowy tego spotkania Polacy objęli prowadzenie 2:1. W 13. minucie biało-czerwoni prowadzili już 6:4. Podopieczni trenera Bogdana Wenty, pomimo niewykorzystanych dwóch rzutów karnych, trzymali Norwegów na niewielki dystans. W końcówce tej części, w polskim teamie osłabła skuteczność w ataku, co pozwoliło gospodarzom na strzelenie 4 goli z rzędu i objęcie przewagi 12:13. Takim stanem zakończyło się pierwsze 30 minut tej rywalizacji.

W drugiej połowie wicemistrzowie świata nie poprawili swojej gry. Z minuty na minutę polscy zawodnicy mieli coraz gorszą skuteczność, co sprzyjało przeciwnikom w wyprowadzaniu punktowych akcji. Przez dłuższy czas, przewaga Norwegów oscylowała w granicach 3-4 bramek. 5 minut przed końcem spotkania Polacy grali potrójnej przewadze! lecz 2 minuty później na ławce zasiadł Artur Siódmiak. Po kilku bardzo dobrych akcjach nasi szczypiorniści doprowadzili do remisu po 24 i chwilę później spotkanie dobiegło końca.

Remis ten pozwolił Polakom na zdobycie 1 punktu w tabeli klasyfikacyjnej grupy 1.

Źródło: własne / Informacja Prasowa