Serwis informacyjny 24h

PLS: Zapowiedź meczu Kędzierzyn – Płomień

Patrycja Cychner, 21.01.2008 @ 16:42

{ Siatkówka }

Po przerwie związanej z kwalifikacjami olimpijskimi na polskie parkiety wracając zawodnicy, a na trybuny kibice. Ostatnim meczem jedenastej kolejki będzie starcie Kędzierzyna-Koźle z Płomieniem Sosnowiec.

Oba zespoły dzieli jedno miejsce w tabeli – Kędzierzyn jak do tej pory uplasował się na szóstym miejscu, a Sosnowiec na siódmym. Punktowo różnica jest większa. Siedem punktów potwierdza wyższość drużyny Kędzierzyna nad Płomieniem, jednak najważniejsza jest dyspozycja w danym dniu.

Gospodarze na pewno będą w dobrych humorach. Jeszcze niedawno wygrali turniej w Będzinie, gdzie pokonali m.in. wicemistrzów Polski Jastrzębski Węgiel, a w finale zmierzyli się właśnie z Płomieniem Sosnowiec.

Goście zaś ostatnio pokonali Resovię 3:1, a dodatkową atrakcją był występ Gerda Eithuna, który niedawno zmienił barwy z rzeszowskich na sosnowieckie.

- Jedziemy tam, jak zawsze, wygrać seta, potem drugiego i następnego. Czujemy respekt przed każdym rywalem, ale nie zamierzamy się poddawać. Nie chcemy wracać z Kędzierzyna z pustymi rękami - zapewnia trener Płomienia Mirosław Zawieracz.

Mecz będzie transmitowany w Polsacie Sport o 18.30.