Serwis informacyjny 24h

ME piłkarzy ręcznych: Awans do dalszej części rozgrywek!

Ewelina Pipczyńska, 20.01.2008 @ 22:50

{ Piłka ręczna }

Polska w ostatnim meczu fazy grupowej pokonała reprezentację Czech 33:30 i awansowała do dalszej części turnieju Mistrzostw Europy.

Od początku spotkania Polacy grali dość chaotycznie i popełniali dużo błędów w ataku. Pomimo statycznej grze w ataku i dość słabej obronie w polu w 13 minucie mieliśmy przewagę czterech punktów (9:5). W ostatnich 17 minutach gry zawodnicy Bogdana Wenty trafnie rzucali tylko czterokrotnie, a stracili aż dziewięć bramek. W pierwszej części meczu na wyróżnienie zasłużył nasz bramkarz - Adam Weiner, który wyłapał jedenaście rzutów Czechów.

Początek drugiej partii ułożył się po myśli „ Biało-czerwonych”, którzy od początku przejęli inicjatywę i wyszli na prowadzenie 16:14. W 42 minucie prowadziliśmy 25:19 i trener rywali poprosił o czas. Dość wysokie prowadzenie wprowadziło niepotrzebne rozluźnienie w naszym zespole. Ostatnie minuty były bardzo nerwowe. Czesi doprowadzili do wyniku 30:28, ale nasi reprezentacji opanowali sytuację i zdobyli kolejne trzy bramki, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 33:30 dla Polski.

Polska - Czechy 33:30 (13:14)

Polska: Adam Weiner - Karol Bielecki 9, Marcin Lijewski 5, Grzegorz Tkaczyk 5, Bartosz Jurecki 4, Patryk Kuchczyński 3, Tomasz Tłuczyński 3 (2 z karnych), Krzysztof Lijewski 2, Mateusz Jachlewski 1, Michał Jurecki 1, Artur Siódmiak, Damian Wleklak.

Czechy: Petr Stochl, Martin Galia - Karel Nocar 7, Michal Bruna 4, Petr Hruby 3, Jiri Vitek 3 (1), Martin Setlik, Dan Kubes 1, Jan Filip 6, Jan Sobol 1, Pavel Horak 2, Tomas Heinz, Tomas Reznicek 1, Alois Mraz 2.

Źródło: własne