Serwis informacyjny 24h

PLS: Bez niespodzianki w Olsztynie

Ewelina Pipczyńska, 20.01.2008 @ 00:56

{ Siatkówka }

Niestety tylko trzy sety mogli oglądać kibice zgromadzeni w hali Urania w Olsztynie podczas spotkania miejscowej drużyny z Delekta Bydgoszcz.

Pierwszy punkt dla drużyny gospodarzy zdobył Michał Ruciak, który już na początku spotkania popisał się asem serwisowym. Przy stanie punktowym 4:1 zawodnicy z Bydgoszczy doprowadzili do remisu i na przerwę techniczną schodzili z parkietu wygrywając 8:7. Dalsza partia pierwszej części spotkania była wyrównana. Gracze bydgoskiej Delecty uzyskali dwupunktową przewagę przy stanie ( 18 -20), jednak stracili ją i przegrali pierwszą odsłonę spotkania 23:25.

Drugi set był dość podobny do pierwszej partii. Podopieczni trenera Chudika na pierwszą jak i na drugą przerwę techniczną schodzili z punktową lub dwupunktowa przewagą. W końcówce seta znów prowadzenie przejęli gospodarze, a seta zakończył Michał Cervien posyłając piłkę poza pole gry.

Trzeci i jak się okazało ostatni set to zdecydowana przewaga olsztynian. Na pierwszą przerwę techniczną akademicy schodzili z pięciopunktową przewagą. Od tej chwili gracze z Warmii powiększali punktową przewagę. Spotkanie zakończyło się blokiem AZS-u na Cervieniu.

MVP spotkania został wybrany Marcin Lubiejewski.

Mlekpol AZS Olsztyn- Delecta Bydgoszcz 3:0 (25:23; 25:22; 25:15)

Mlekpol AZS Olsztyn: Dehne, Siezieniewski, Lubiejewski, Możdżonek, Ruciak, Grzyb, Lambourne (l) oraz Tanik, Andrae, Zagumny, Kudłacik.

Delecta Bydgoszcz: Janczak, Spoko, Cervien, Matusiak, Oczko, Grant, Dębiec (l) oraz Hoffman, Kozioł, Kacprzak, Owczarz.