Serwis informacyjny 24h

Turniej w Halle: Rosjanki w finale!

Olga Kabała, 19.01.2008 @ 18:55

{ Siatkówka }

W pierwszym meczu półfinałowym, turnieju kwalifikacyjnego w Halle, lepsze okazały się Mistrzynie Świata. Rosjanki pokonały reprezentacje Niemiec 3:0 i zapewniły sobie udział w jutrzejszym finale turnieju kontynentalnego.

Set 1

Pierwszego seta lepiej rozpoczęły Rosjanki, jednak Niemki szybko doprowadziły do wyrównania. Dobre zagrywki Gamovej pozwoliły na dezorganizację gry rywalek. Na pierwszej przerwie technicznej reprezentantki Rosji prowadziły 8:7. Niedokładna gra niemieckich siatkarek powodowała dość dużą ilość błędów, co dawało kolejne punkty dla ekipy znajdującej się po drugiej stronie siatki. Na drugiej przerwie siatkarki grające w niebieskich kostiumach prowadziły 16:11! Zbliżając się do końcówki widać było coraz słabszą grę podopiecznych Giovanni Guidetti'ego. Rosja wygrała 25:15.

Set 2

Pierwszy punkt w drugim secie, po dobrym ataku ze środka zdobyły zawodniczki z Niemiec. Po wysoko wygranej pierwszej partii Rosjanki grały wydawało się dość chaotycznie, co pozwoliło rywalkom na uzyskanie przewagi. Na pierwszej przerwie niemiecki zespół prowadził 8:7. W kolejnych akcjach rosyjskie siatkarki pognębiły przeciwniczki trudną zagrywką i kombinacyjną grą na siatce. Po drugiej przerwie, na której podopieczne trenera Caprary prowadziły 16:14, zawodniczki grające w biało-czarnych strojach doprowadziły do remisu po 18. Przy stanie 23:20 Grün popisała sie wyśmienitą zagrywką, zdobywając bezpośredni punkt w tym elemencie. Seta zakończyła Jekaterina Gamowa- 25:23.

Set 3

Przed rozpoczęciem trzeciego seta sędzia przyznał żółtą kartkę trenerowi Caprara, co pozwoliło niemieckim siatkarkom na objęcie przewagi. Sytuacja ta pozytywnie pobudziła zawodniczki włoskiego szkoleniowca. Na pierwszej przerwie prowadziły 8:2. Wysoka przewaga Rosjanek utrzymywała się przez dłuższy czas. Atomowe ataki Grün  dawały ostatnią szansę na zniwelowanie dystansu do przeciwniczek. Pomimo tego to Mistrzynie Świata prowadziły na drugiej regulaminowej przerwie w trzeciej partii. Sokolova przez całe dzisiejsze spotkanie prowadziła grę ofensywną swojego teamu i nie zmieniło się to także w decydującej fazie tego spotkania. 25. punkt asem serwisowym zdobyła Jekaterina Gamowa.

Rosja - Niemcy 3:0 (25:15, 25:23, 25:17)

Źródło: własne