Serwis informacyjny 24h

PLS: Ostatnie zwycięstwo Skry w tym roku

Paulina Korab, 23.12.2007 @ 23:30

{ Siatkówka }

Skra Bełchatów pokonała Kędzierzyn Koźle w czterech setach (22:25, 25:11, 25:16, 25:20). Był to ostatni mecz w tym roku. Mistrzowie Polski z dorobkiem 29 punktów nadal zajmują pierwsze miejsce w tabeli, zaś Kędzierzyn 2007 rok zakończy na piątej pozycji.

Pierwszy set :

Mecz rozpoczął się od dobrej postawy Mistrzów Polski, którzy swobodnie „grali swoje”. Nikt nie miał wątpliwości kto jest zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu. Jednak to ZAKSA stopniowo powiększała swoją przewagę nad Bełchatowianami. W pewnym momencie prowadzili 17:10. Goście próbowali dogonić rywali, ale nie zdołali tego zamierzenia zrealizować. Kędzierzynianie dobrą passę kontynuowali do końca partii, wygrywając do 22.

Drugi set:

Druga odsłona to klasyczny nock-aut w wykonaniu Mistrzów Polski. Świetna zagrywka, szczelny blok i znakomite przyjęcie – to te elementy, które pozwoliły im na swobodną grę.

Początek drugiej partii to zdecydowana dominacja Skry, która przy mądrej zagrywce Daniela Pińskiego, wyszła na prowadzenie 4:0, 6:0. Na pierwszej regulaminowej przerwie Bełchatowianie mieli aż sześciopunktową przewagę. Po niej nic się nie zmieniło – nadal pierwsze skrzypce grała Skra, która prowadziła kolejno: 12:4, 15:7. Ten set to prawdziwy koncert gry w obronie Roberta Milczarka, który brylował na parkiecie. Kędzierzynianie popełniali sporo błędów własnych, czym ułatwiali zadanie przeciwnikowi. Na drugą przerwę techniczną Bełchatowianie schodzili z boiska z dziewięcioma oczkami przewagi i to oni czuli się już jak zwycięzcy. W końcówce skutecznie powiększali swój dobytek punktowy, przez co wygrali tego seta do 11.

Trzeci set:

Początek trzeciego seta to wyrównana gra obu zespołów – 2:2 , 4:4. Dzięki znakomitemu przyjęciu Bełchatowian, Maciek Dobrowolski mógł sobie pozwolić na różnorodne rozegrania i przy tym skutecznie omijał blok rywali. Dobra passa Kędzierzynian skończyła się jednak tuż przed pierwszą regulaminową przerwą, na której to Mistrzowie Polski prowadzili dwoma oczkami. Po powrocie bardzo dobrą grę kontynuowali Bełchatowianie, a ich przeciwnicy popełniali coraz więcej „szkolnych” błędów. Murem nie do przejścia okazał się blok „Skrzaków”. Niezastąpiony środkowy - Daniel Piński skutecznie zniechęcał rywali do mocnego, siłowego ataku, przez co zespół z Kędzierzyna próbował zdobywać punkty kiwkami i plasami. Jednak ta sztuka też im nie wychodziła, przez co Skra wygrała tę odsłonę do 16. Atakiem z przechodzącej piłki set zakończył Stephane Antiga.

Czwarty set:

Czwarty i zarazem ostatni set rozpoczął się od prowadzenia ZAKS-y, kolejno : 4:2, 7:5. Na pierwszą przerwę techniczną Kędzierzynianie schodzili z trzypunktową przewagą. Utrzymała się ona do stanu 13:13, kiedy Skra odrobiła straty. W tym momencie Bełchatowianie znów przejęli inicjatywę i skutecznie ją utrzymywali do końca odsłony. Na drugiej regulaminowej przerwie Mistrzowie Polski prowadzili trzema oczkami. Po powrocie na parkiet nic się nie zmieniło i nikt nie miał żadnych wątpliwości, kto dziś króluje na boisku. Późniejsze prowadzenie Skry: 22:16, 23:18, 13:19 doprowadziło ich do zwycięstwa w partii i całym meczu.

ZAK S.A Kędzierzyn-Koźle - Skra Bełchatów 1:3 (25:22, 11:25, 16:25, 20:25)

ZAKSA: Żygadło, Szczygieł, Nowak, Bakumowski, Kurek, Nowotny, Mierzejewski (l) oraz Patucha, Pilarz, Małecki

PGE Skra: Dobrowolski, Heikkinen, Pliński, Gruszka, Antiga, Damiao, Milczarek (l) oraz Neroj, Maciejewicz

Źródło: własne