Dziś jest poniedziałek, 22.10.2007, 18:38

Serwis informacyjny 24h

Puchar CEV: Evivo Duren - AZS Częstochowa 0:3

Olga Kabała, 21.10.2007 @ 09:46

{ Siatkówka }

We wczorajszym meczu, pierwszej fazy Pucharu CEV, akademicy z Częstochowy pokonali w Niemczech Evivo Duren 3:0 (25:19, 25:21, 25:21). Rewanżowe spotkanie odbędzie się za tydzień (sobota 27 października) w Częstochowie. Wszystkich kibiców, w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Set 1

Zawodnicy Evivo Duren tylko w pierwszym secie zagrażali gościom. Duże problemy z przyjęciem zagrywki rywali, doprowadziły Częstochowian do kilku punktowej straty. Po pierwszej przerwie technicznej, siatkarze pod wodzą trenera Radosława Panasa, zabrali się do odrabiania strat, co przyniosło oczekiwane efekty. Częstochowianie wygrali 25:19.

Set 2

W drugiej partii od samego początku prowadził polski zespół. Po pierwszej przerwie technicznej, na którą goście schodzili z 5 punktową przewagą, siatkarze Evivo Duren zaczęli odrabiać starty. W późniejszych akcjach obie drużyny grały niemalże punkt za punkt. Do stanu po 19 żadna z ekip nie odpuszczała, jednak w końcówce bardzo dobre zagrali Marcin Wika oraz Bartosz Janeczek, którzy pomogli wygrać zespołowi tego seta, stosunkiem 25:21.

Set 3

Trzecia odsłona od samego początku była niezwykle zacięta. Wiele błędów w polu serwisowym, znacznie obniżyło poziom tej rywalizacji. Na obu regulaminowych przerwach, prowadzili zawodnicy spod Jasnej Góry. Dobre zagrania w wykonaniu gości, mogły podobać się wiernym kibicom zespołu, którzy byli w Niemczech wraz ze swoim zespołem. Mecz zakończył się udanym atakiem polskiej ekipy.

Evivo Duren - AZS Częstochowa  0:3 (19:25, 21:25, 21:25)

Duren: Wiederschein, Umlauft, Quero, Holschen, Elsner, Dick, Lieber (libero) oraz Gunthor, Rakic, Anton

Częstochowa: Woicki, Wika, Gierczyński, Nowakowski, Szczerbaniuk, Billings, Gacek (libero) oraz Stelmach, Janeczek, Wierzbowski

Źródło: reprezentacja.net / azsczestochowa.pl