Dziś jest poniedziałek, 15.10.2007, 14:16

Serwis informacyjny 24h

PLS: Jastrzębie gładko pokonało Płomień Sosnowiec

Patrycja Cychner, 14.10.2007 @ 00:47

{ Siatkówka }

Jastrzębski Węgiel bez problemów wygrał z beniaminkiem PLS – Płomieniem Sosnowiec w trzech setach do 17, 22 i 18. Spotkanie było popisem zagrywek wicemistrza Polski i bardzo dobrej gry ich rozgrywającego, który nie tylko gubił blok, ale i sam powstrzymywał rywali tym elementem. Parę razy popisał się też atakiem z drugiej piłki, szczególnie efektownym zagraniem w siatkówce.

Od początku spotkania często uruchamiany na środku był Wojciech Jurkiewicz, który „grał za dwóch” ze względu na niedawną kontuzję Ewgenia Iwanowa. Płomień popełniał proste błędy co bezlitośnie wykorzystywali jastrzębianie. Jedynie w drugiej odsłonie meczu Sosnowiec nawiązał jakąkolwiek walkę. Rozegrał się Robert Prygiel, który nie pozostawił rywalom złudzeń kto jest lepszy w dzisiejszym spotkaniu. Na boisku pojawił się też Paweł Siezieniewski, który skończy ł kilka ważnych piłek. W trzecim secie, mimo popisu Jastrzębskiego Węgla w polu zagrywki, siatkarze ze Śląska za szybko uwierzyli w wygraną. Prowadzili 8:3, aby za chwilę prowadzić już tylko 15:14. Jednak to wicemistrzowie Polski mają w swoim składzie takich wartościowych zawodników jak Murek czy Iwanow, którzy w ważnym momencie potrafią zagrać blokiem. Mecz zakończył ten drugi, blokiem na piłce przechodzącej.

MVP spotkania wybrany został Nikolaj Iwanow.

Jastrzębski Węgiel - Płomień Sosnowiec 3:0 (25:17, 25:22, 25:18)

Jastrzębski Węgiel: Murek, Jurkiewicz, Yudin, Iwanow E., Prygiel, Iwanow N., Rusek (l), Kamiński, Łomacz, Siezieniewski

Płomień Sosnowiec: Legień, Grygiel, Pietkiewicz, Kaźmierczak, Kosok, Masny, Stańczak (l), Niedziela, Jurkojć

Źródło: własne/siatka.org

Wersja do druku

Pozostałe informacje:

[15-10-07, 00:01] PLS: Skra wygrywa w meczu na szczycie
[14-10-07, 18:32] Siatkarze w Rzeszowie, kibice w Remoncie...
[13-10-07, 23:12] PLS: Kędzierzyn pokonał Jadar Radom
[13-10-07, 22:02] PLS: Delecta wygrywa z Częstochową!
[13-10-07, 14:39] PLS : Zapowiedź meczu AZS Częstochowa - Delecta Bydgoszcz
[12-10-07, 21:06] PLS: Resovia wygrała z Politechniką Warszawską
[12-10-07, 18:58] PLS: Zapowiedź meczu Kędzierzyn Koźle – Jadar Radom
[11-10-07, 19:38] PLS: Zapowiedź meczu Resovia Rzeszów - Politechnika Warszawska
[11-10-07, 07:54] PLS: Resovia wygrała z Delectą 3:2
[10-10-07, 22:24] PLS: Jastrzębski Węgiel - Mlekpol AZS Olsztyn 2:3!