Serwis informacyjny 24h

15 kolejka PLS - podsumowanie

Patrycja Cychner, 11.03.2007 @ 14:41

{ Siatkówka }

W 15 kolejce spotkań Polskiej Ligi Siatkówki tylko jeden zespół wygrał na własnym parkiecie. Oprócz jednego niespodziewanego wyniku końcowego, pozostali faworyci wygrywali ze swoimi rywalami.

Częstochowianie przegrali spotkanie na własne życzenie. W czwartym secie prowadzili 22:18 i mieli szanse na tie-break. Jednak olsztynianie okazali się lepsi, zdołali odrobić straty, pokonać gospodarzy i „zarobić” trzy punkty.

AZS Częstochowa - PZU AZS Olsztyn 1:3 (23:25, 25:19, 25:27, 23:25)

Po ciekawym spotkaniu Politechnika Warszawska uległa wicemistrzom Polski 0:3. Jastrzębski Węgiel w decydujących momentach meczu pokazał swoją wyższość nad rywalami, zbliżając się do wyznaczonego celu jakim jest pierwsza czwórka przed końcem rundy zasadniczej.

AZS Politechnika Warszawska - Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 23:25, 19:25)

Mostostal - jedyny zespół w 15 kolejce, który wygrał mecz na własnym parkiecie. Bezproblemowo odprawił z kwitkiem Jadar Radom i umocnił się na 6 pozycji w tabeli PLS.

Mostostal Azoty Kędzierzyn Koźle - Jadar Radom 3:0 (25:22, 25:19, 25:23)

Kibice w Rzeszowie mogli oglądać zacięty mecz między Resovią, a Delektą. Niespodziewanie spotkanie zakończyło się na korzyść bydgoszczan, którzy wywieźli do domu dwa punkty.

Asseco Resovia Rzeszów - Delecta Bydgoszcz 2:3 (25:22, 21:25, 25:21, 16:25, 10:15)

Mała niespodzianka miała miejsce we Wrocławiu gdzie Gwardia zdołała urwać jednego seta Mistrzom Polski – Skrze Bełchatów. Pozostałe partie były wyrównane co widać po poszczególnych wynikach setów.

Gwardia Wrocław - Skra Bełchatów 1:3 (25:23, 22:25, 21:25, 22:25)