Blog sportowy

Zastanawialiście się kiedyś czemu warto uprawiać sport? Oto kilka prostych powodów.

Przyczyn dla których warto uprawiać sport jest oczywiście wiele i pewnie nie jeden z naszych czyletników mógłby wiele z nich wymienić. Jednak zastanówmy się - jakie jeszcze benefity, poza lepszą sylwetką, poprawą kondycji i zdrowiem daje nam czynne uprawianie sportu i podejmowanie zwiększonego wysiłku fizycznego?

Niezwykle istotnym jest to, jaki wpływ na naszą psychikę ma aktywne uprawianie sportu. Nasz mózg w odpowiedzi na podwyższoną aktywność fizyczną uwalnia stopniowo duże ilości dopaminy, czyli tak zwanego hormonu szczęścia. Dopamina jest odpowiedzialna za napęd ruchowy, koordynację oraz napięcie mięśniowe, jednak w układzie limbicznym odpowiada również za procesy emocjonalne oraz wyższe czynności psychiczne. Dlatego stopniowe uwalnianie dopaminy dzięki aktywności sportowej jest w stanie silnie poprawić nasz nastrój oraz przyczynić się do utrzymywania się stanu poprawionego samopoczucia.

Właśnie ze względu na dopaminę uprawianie sportu jest takie przyjemne i trwale podnosi poziom naszego samopoczucia. Zatem mamy jeszcze jeden, jakże ważny argument, przemawiający na rzecz sportu i zdrowego stylu życia. Jeśli ktokolwiek z naszych czytelników nadal się waha i zastanawia czy warto zacząć ćwiczyć - my odpowiadamy: zdecydowanie warto!
Jak być szczęśliwym ? Polub rower ! Polecam uchwyty rowerowe do większości marek samochodów na cartravels.pl .

 • Pasy do ćwiczeń kulturystycznych- 17 kwietnia, 2015

  Wykonując ćwiczenia siłowe czy to na siłowni czy w domu warto jest zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt do ćwiczeń. Jednym z podstawowych akcesoriów używanych do ćwiczeń tego typu jest pas kulturystyczny. Zadaniem pasa kulturystycznego jest przede wszystkim ochrona kręgosłupa. więcej>>

 • Startuje nowa sekcja aqua-aerobicu - 1 czerwca, 2013

  Od czerwca startuje nowa sekcja aqua-aerobicu na basanie miejskim. Sekcja jest przeznaczona dla osób zaawansowanych w tej dyscyplinie, które chcą osiągnąć więcej.

 • Ból kolan w czasie schodzenia z gór- 25 maja, 2013

  Większość z nas lubi co jakiś czas wyruszyć na górską wycieczkę i zdobyć kilka szczytów. Co jednak ze schodzeniem w dół? Często toważyszy temu dokuczyliwy ból w kolanach. Jak sobie z tym radzić?

 • Joga zyskuje na popularności w Polsce - 14 maja, 2013

  Relaksujące ćwiczenia rozciągające ciało stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Joga cieszy się rosnącym zainteresowaniem głównie wśród osób skarżących się na ból ciała spowodowany siedzącą pracą.

 • Czy jazda konna jest sportem luksusowym? - 29 kwietnia, 2013

  Zmniejsza się liczba osób uprawiających jazdę konną. Główną przyczyną spadku zainteresowania tą dyscypliną są wysokie koszta związane z jazdą konną. Czy stała się ona sportem luksosowym niczym golf?