Dziś jest poniedziałek, 22.12.2008, 21:48

Serwis informacyjny 24h

PlusLiga: Kolejna sensacja! Radom pokonuje Olsztyn

Paulina Korab, 21.12.2008 @ 01:02

{ Siatkówka }

Niespodziewanie radomski Jadar pokonał faworyzowaną ekipę AZS-u Olsztyn 3:1. Tym samym Jan Such – nowy trener Radomian zaliczył udany debiut. Zasłużenie statuetka MVP spotkania powędrowała do Marcina Kocika.

Przebieg pierwszego seta nie wskazywał na to, że Radomianie zdobędą trzy punkty do ligowej tabeli. Zespół z Olsztyna niepodważalnie dominował na boisku w każdym elemencie sztuki siatkarskiej. Początkowe prowadzenie 5:1 podopiecznych Mariusza Sordyla w późniejszym czasie przerodziło się w wyniki 10:5, 13:5. Nowy trener Radomian – Jan Such prosił o czas, jednak na nic się zdał. Olsztynianie pewnie pokonali rywali 25:12.

Drugi set przebiegał pod dyktando Radomia. To drużyna Jana Sucha narzuciła swój styl gry. Olsztynianom nie pomógł nawet Grzegorz Szymański, który dwoił się i troił. Podopieczni Mariusza Sordyla nie potrafili zablokować przeciwników, a ich blok skutecznie obijał Wojciech Żaliński. Tę partię wygrali Radomianie 25: 18

Początek trzeciej odsłony to gra punkt za punkt. Na pierwszej regulaminowej przerwie prowadziła ekipa z Warmii i Mazur 8:7. W kolejnej fazie seta odskoczyli Jadarowi na trzy punkty, ale ostatecznie nie potrafili utrzymać swojej przewagi, przegrywając do 24.

W czwartym secie radomski Jadar stopniowo obnażał słabe strony rywala. Rozpoczęło się od czteropunktowej przewagi na korzyść Radomian. Mariusz Sordyl „zdjął” z boiska Zagumnego i Szymańskiego. W ich miejsce pojawili się Józefacki i Oczko. Zmiany nie poprawiły stylu gry biało- zielonych, którzy przegrali tę partię do 15 i całe spotkanie 1:3.

MVP spotkania wybrany został Marcin Kocik.

Jadar Radom - AZS Olsztyn 3:1 (12:25, 25:18, 26:24, 25:15)

Jadar Radom: Maciończyk, Terlecki, Małecki, Żaliński, Kosok, Kocik, Stańczak (Libero)oraz Hernandez, Owczarski, Salas, Pawliński

AZS Olsztyn: Zagumny, Szymański, Siezieniewski, Kunnari, Grzyb, Kowalczyk, Andrzejewski (Libero) oraz Józefacki , Oczko, Chaberek